Mulder a Scullyová jsou zpět, Akta X lákají na první záběry

pej
8. 7. 2015 11:49
Americká televizní stanice Fox zveřejnila první ukázku z nové řady sci-fi seriálu Akta X, který bude mít premiéru v lednu příštího roku.
Vysílání nové řady seriálu Akta X se blíží | Video: YouTube

Praha - Vysílání nové řady seriálu Akta X se blíží. Americká televizní stanice Fox začala odpočítávat dny a na svém Twitteru zveřejnila při této příležitosti první trailer. Ten kromě mnoha starých scén obsahuje i první oficiální záběry z nových epizod.

Světová premiéra seriálu je stanovena na neděli 24. ledna 2016. Agenty si v šesti plánovaných epizodách znovu zahrají čtyřiapadesátiletý David Duchovny a šestačtyřicetiletá Gillian Anderson. Osvědčenou dvojici doplní také americký herec Joel McHale, známý například z televizního seriálu Kriminálka Miami.

Seriál se vysílal v letech 1993 až 2002, měl více než 200 epizod a nasbíral 16 cen Emmy a pět Zlatých glóbů.  

"Považuju to za třináct let trvající reklamní pauzu," řekl novinářům tvůrce seriálu a výkonný producent Chris Carter. "Dobrá zpráva je, že se svět mezitím stal ještě podivnějším místem, takže teď je ideální chvíle vyprávět šest nových příběhů."

Seriál Akta X měl premiéru v září 1993 a s devíti řadami se stal nejdéle vysílaným sci-fi seriálem na amerických televizních stanicích. Získal celkem šestnáct cen Emmy a pět Zlatých glóbů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy