Student zachytil "signály z vesmíru". NASA je nevysvětlila

Magazín Magazín
7. 5. 2015 10:28
Kde se vzalo děsivé pištění a syčení, které zachytil speciální balon 35 kilometrů nad Zemí?
Video: YouTube

Severní Karolína - Speciální balon zachytil 35 kilometrů nad zemským povrchem podivné zvuky. NASA doposud jejich původ nevysvětlila, ufologové proto zbystřili a věří, že zvuk patřil mimozemšťanům.

Tajemné pištění a syčení zachytil student ze Severní Karolíny Daniel Bowman,  když prováděl v NASA experiment infrazvukovými mikrofony. Ty jsou umístěné na palubě speciálního balonu 35 kilometrů nad Zemí, informuje britský list The Telegraph.

Aby vůbec lidské ucho mohlo zvuk zaznamenat, musel být zrychlen a převeden do jiné frekvence.

"Zní to trochu jako Akta X," připomíná Bowman seriál o hledání existence mimozemské civilizace a jejím zatajování úřady.

Odborníci upozorňují, že podobné zvuky často jsou často projevy přírodních jevů jako bouřek či zemětřesení. Zarážející nicméně je, že se o původu tohoto zachyceného zvuku stále nic oficiálně neví.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy