Pravda je tam venku! Agenti Akt X ji začnou hledat letos

jaz
24. 3. 2015 7:45
Kultovní seriál se vrací na televizní obrazovky. Účast už přislíbila ústřední dvojice, první klapka padne v polovině letošního roku.
Gilian Anderson a David Duchovny
Gilian Anderson a David Duchovny | Foto: Reuters

Praha – O možném pokračování kultovního seriálu Akta X se spekuluje už od loňského léta, kdy o nových dílech mluvil scenárista původních sérií Chris Carter. Tentokrát se k němu přidalo i vedení televizní stanice Fox a začátek natáčení vidí nadějně i samotní hlavní hrdinové.

Původně se agenti FBI Mulder a Scullyová měli vrátit ve filmové verzi, nyní je už jasné, že půjde o miniseriál, ve kterém chtějí tvůrci navázat na nevyřešené případy předchozích sezón.

Deset nových epizod se začne natáčet už během léta.

Slavný sci-fi seriál Akta X běžel na televizních obrazovkách od roku 1993, získal několik Zlatých glóbů a dočkal se i několika filmových zpracování.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy