Pravda je tam venku! Agenti Akt X ji začnou hledat letos

jaz
24. 3. 2015 7:45
Kultovní seriál se vrací na televizní obrazovky. Účast už přislíbila ústřední dvojice, první klapka padne v polovině letošního roku.
Gilian Anderson a David Duchovny
Gilian Anderson a David Duchovny | Foto: Reuters

Praha – O možném pokračování kultovního seriálu Akta X se spekuluje už od loňského léta, kdy o nových dílech mluvil scenárista původních sérií Chris Carter. Tentokrát se k němu přidalo i vedení televizní stanice Fox a začátek natáčení vidí nadějně i samotní hlavní hrdinové.

Původně se agenti FBI Mulder a Scullyová měli vrátit ve filmové verzi, nyní je už jasné, že půjde o miniseriál, ve kterém chtějí tvůrci navázat na nevyřešené případy předchozích sezón.

Deset nových epizod se začne natáčet už během léta.

Slavný sci-fi seriál Akta X běžel na televizních obrazovkách od roku 1993, získal několik Zlatých glóbů a dočkal se i několika filmových zpracování.

 

Právě se děje

před 26 minutami

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy