The Grand Tour trhá divácké rekordy, na Clarksona se dívají miliony lidí

Magazín ČTK Magazín, ČTK
22. 11. 2016 13:13
První díl motoristické show The Grand Tour se stal nejsledovanějším pořadem streamovacího webu Amazon Prime. V plánu jsou tři série po 12 epizodách.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: Profimedia.cz

The Grand Tour trhá rekordy. Nová show Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye, kterou od pátku vysílá Amazon Prime, se stala nejsledovanějším pořadem webu.

Společnost přesná čísla tají, ale The Grand Tour překonal i seriál The Man in The High Castle, který měl milionová přehrání ve Spojených státech, Velké Britnánii, Německu či Japonsku, píše BBC.

„Jsou zpátky a dělají, co jim jde nejlíp,“ řekl na adresu tria moderátorů výkonný ředitel Amazonu Prime Jeff Bezos. „The Grand Tour je zábavný hlavně díky chemii, která je mezi nimi.

Amazon si chválí i vysoký nárůst předplatitelů. Druhou epizodu, která se bude odehrávat v jihoafrickém Johannesburgu, odvysílá v pátek.

BBC vyhodila moderátora Jeremyho Clarksona loni a jeho místo převzal Chris Evans. Ten se Top Gearu upsal na tři roky. Z magazínu však odstoupil už po jedné řadě, v červenci letošního roku. Hlavní tváří pořadu se poté stal americký herec Matt LeBlanc, známý především ze seriálu Přátelé, který s Evansem Top Gear spolumoderoval.

Během poslední řady s Evansem klesla sledovanost Top Gearu na nejnižší úroveň za posledních 14 let - závěrečnou epizodu si pustilo jen 1,9 milionu diváků. Proslýchá se také, že na rozdíl od sehrané trojky Clarkson-Hammond-May to mezi Evansem a LeBlankem dost skřípalo.

Video: Amazon
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy