Zapomeňte na Top Gear, nová Clarksonova show je úžasná. The Grand Tour chválí kritici i diváci

Magazín Magazín
18. 11. 2016 11:38
Nová motoristická show trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May odstartovala. První díl pořadu The Grand Tour sbírá nadšené reakce od fanoušků i novinářů a dává zapomenout na nepovedenou řadu Top Gearu, po které odešel hlavní moderátor Chris Evans.
Video: Amazon

The Grand Tour je tady. Novou motoristickou show tria Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May vysílá od pátečního rána streamovací služba Amazon Prime a podle prvních zahraničních recenzí i reakcí diváků jde o povedený comeback.

Clarksona vyhodila televize BBC loni v březnu, když měl napadnout producenta Top Gearu. Z pořadu později odešli i Hammond s Mayem a upsali se Amazonu.

První díl The Grand Tour se odehrává ve stanu postaveném v Mohavské poušti v Kalifornii a objevují se v něm auta jako McLaren P1, Porsche 918 Spyder a Ferrari LaFerrari. Kvůli licenci v show chybí testovací jezdec The Stig nebo slavná osobnost, která jede časovku na závodním okruhu v běžně dostupném vozu.

„Je to hodně filmové. To je slovo, které mě napadlo při sledování The Grand Tour,“ napsal kritik z BBC a ocenil především velkolepou produkci a kvalitu nasnímání. „Vypadá to, jako by pořad cílil na velké plátno, a ne televizi nebo mobil, na kterém se na to bude hodně lidí dívat,“ píše a dodává, že pro trio moderátorů bude „malá obrazovka příliš malá“ a jejich příští projekt by si zasloužil distribuci v kinech.

Nadšení neskrýval ani deník The Guardian, podle kterého pořad potěší zejména fanoušky starého Top Gearu.

List The Telegraph se pak zamýšlí nad budoucností Top Gearu, který to bude mít ve srovnání s The Grand Tour nesmírně těžké.

„Vyhození z BBC bylo to nejlepší, co mohlo Clarksona a televizní svět aut potkat,“ shrnuje nadšení z pilotního dílu deník The Sun.

Reakce diváků na Twitteru jsou většinou nadšené a řada fanoušků se neubránila sentimentu, když viděla staré známé moderátory spolu:

Právě jsem viděl první epizodu a je jednoduše úžasná.

Nikdy jsem nemyslel, že mě dojme sledovat tři pitomce, jak řídí mustangy v poušti. Ale dojalo.

První série The Grand Tour bude mít 12 hodinových dílů a Amazon je odvysílá vždy s týdenním odstupem. Pilot bez české lokalizace je dostupný i tuzemským divákům, stačí se zaregistrovat ve službě Amazon Prime. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Část dálnice D3 Ševětín-Borek se otevře motoristům, řidiči se po ní projedou už odpoledne

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zprovozní část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,7 kilometru. Řidiči by po ní měli poprvé projet kolem 15:00. Úsek staví firma Eurovia CS, náklady jsou zatím 1,27 miliardy Kč bez DPH, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Otevření se zúčastní i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Část Ševětín-Borek chtěl stát původně dokončit v březnu 2020. "Stavba není hotová, ale podle norem a zákonů unese bezpečný provoz, proto nebudeme čekat (se zprovozněním) na dokončení. Máme řidiče rádi, jakmile to jde, stavby zprovozňujeme," uvedl Rýdl.

Na úseku, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků. V září tam silničáři zprovoznili 50 metrů dlouhou část, jejíž dostavbu blokovala žaloba majitele pozemku proti vyvlastnění, kterou soud zamítl v květnu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na jihu Chile se ztratilo armádní letadlo se 38 lidmi na palubě, mířilo na Antarktidu

Na jihu Chile se ztratilo z radarů vojenské letadlo se 38 osobami na palubě, informují o tom místní média. Podle nich mířil letoun z města Punta Arenas na chilskou základnu v Antarktidě. Chilská armáda vyslala na místo pátrací a záchranný tým.

"Na palubě (vojenského dopravního letounu) C-130 Hercules cestovalo 38 lidí, z toho 17 byla posádka a 21 cestující," uvedlo chilská letectvo v prohlášení. Letoun měl dovézt materiál a techniky na základnu v Antarktidě, uvedl deník La Tercera.

Letadlo startovalo z Punta Arenas v 16:55 místního času, rádiový kontakt s ním byl ztracen v 18:13 místního času (22:13 SEČ).

Chilský prezident Sebastián Piňera oznámil, že spolu s ministry vnitra a obrany situaci sleduje a ráno se proto chystá do Punta Arenas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy