Zapomeňte na Top Gear, nová Clarksonova show je úžasná. The Grand Tour chválí kritici i diváci

Magazín Magazín
18. 11. 2016 11:38
Nová motoristická show trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May odstartovala. První díl pořadu The Grand Tour sbírá nadšené reakce od fanoušků i novinářů a dává zapomenout na nepovedenou řadu Top Gearu, po které odešel hlavní moderátor Chris Evans.
Video: Amazon

The Grand Tour je tady. Novou motoristickou show tria Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May vysílá od pátečního rána streamovací služba Amazon Prime a podle prvních zahraničních recenzí i reakcí diváků jde o povedený comeback.

Clarksona vyhodila televize BBC loni v březnu, když měl napadnout producenta Top Gearu. Z pořadu později odešli i Hammond s Mayem a upsali se Amazonu.

První díl The Grand Tour se odehrává ve stanu postaveném v Mohavské poušti v Kalifornii a objevují se v něm auta jako McLaren P1, Porsche 918 Spyder a Ferrari LaFerrari. Kvůli licenci v show chybí testovací jezdec The Stig nebo slavná osobnost, která jede časovku na závodním okruhu v běžně dostupném vozu.

„Je to hodně filmové. To je slovo, které mě napadlo při sledování The Grand Tour,“ napsal kritik z BBC a ocenil především velkolepou produkci a kvalitu nasnímání. „Vypadá to, jako by pořad cílil na velké plátno, a ne televizi nebo mobil, na kterém se na to bude hodně lidí dívat,“ píše a dodává, že pro trio moderátorů bude „malá obrazovka příliš malá“ a jejich příští projekt by si zasloužil distribuci v kinech.

Nadšení neskrýval ani deník The Guardian, podle kterého pořad potěší zejména fanoušky starého Top Gearu.

List The Telegraph se pak zamýšlí nad budoucností Top Gearu, který to bude mít ve srovnání s The Grand Tour nesmírně těžké.

„Vyhození z BBC bylo to nejlepší, co mohlo Clarksona a televizní svět aut potkat,“ shrnuje nadšení z pilotního dílu deník The Sun.

Reakce diváků na Twitteru jsou většinou nadšené a řada fanoušků se neubránila sentimentu, když viděla staré známé moderátory spolu:

Právě jsem viděl první epizodu a je jednoduše úžasná.

Nikdy jsem nemyslel, že mě dojme sledovat tři pitomce, jak řídí mustangy v poušti. Ale dojalo.

První série The Grand Tour bude mít 12 hodinových dílů a Amazon je odvysílá vždy s týdenním odstupem. Pilot bez české lokalizace je dostupný i tuzemským divákům, stačí se zaregistrovat ve službě Amazon Prime. 

 

Právě se děje

Další zprávy