Top Gear sází na jistotu. Po experimentu s Evansem si jako moderátora pojistil Matta LeBlanca

Magazín Magazín
27. 9. 2016 9:52
Matt LeBlanc podepsal s BBC novou smlouvu na dvě řady, hvězda seriálu Přátelé se po odchodu Chrise Evanse stane hlavní tváří motoristické show. Končí tak nejistota, kdo slavný pořad bude uvádět.
Matt LeBlanc
Matt LeBlanc | Foto: ČTK

Konec nejistoty. Top Gear má opět hlavního moderátora. Stal se jím Matt LeBlanc, jenž podepsal s BBC novou smlouvu. Píše o tom deník The Telegraph.

Herec, kterého proslavil seriál Přátelé, uváděl motoristický pořad společně s Chrisem Evansem. Ten ale kvůli nízké sledovanosti Top Gear v létě opustil a LeBlanc váhal, zda s show spojit své jméno i v druhé řadě. Herec navíc v Americe roztočil nový seriál a nebylo jisté, jak by vše časově stíhal. 

„Jsem nadšený, že je Matt zpátky,“ neskrýval radost editor BBC2 Patrick Holland. „Nemůžu se dočkat, až se příští rok vrátí na BBC.“

Top Gear se s vyhazovem původního tria moderátorů v čele s Jeremym Clarksonem ocitl pod mediálním tlakem, nové díly zaznamenaly nízkou sledovanost a média kritizovala i výkon Chrise Evanse. Jednou z mála pozitivních novinek pořadu byla podle novinářů i fanoušků účast Matta LeBlanca.

Mezitím původní trio moderátorů Top Gearu Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May dokončuje první řadu své nové show The Grand Tour, kterou od 18. listopadu uvede Amazon. V plánu je 36 dílů, trio podepsalo smlouvu na tři roky.

Aféra Dieselgate mě šokovala, nevěřil jsem, že je něco takového možné, srovnával jsem se s tím tři týdny, říká Martin Jahn. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 38 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy