Chris Evans končí v Top Gearu. Odchází kvůli rekordně nízké sledovanosti

Marek Pros Marek Pros
Aktualizováno 4. 7. 2016 17:11
Moderátor Chris Evans odchází z pozice moderátora motoristického pořadu televize BBC. Top Gear opouští pouhý den po konci posledního dílu nové série, který zaznamenal historicky nejnižší sledovanost od roku 2002, píše britský deník The Guardian. Evans o všem informoval na svém Twitteru s tím, že pořadu dal to nejlepší, ale i tak to nestačilo. Závěrečný díl Top Gearu sledovalo pouze 1,9 milionu diváků, moderátor i producenti si přitom dali za cíl přesáhnout pětimilionovou hranici sledovanosti. „Nejlepší prostě bude, když se do toho už nebudu plést. Zůstanu velkým fanouškem show. Vždycky jsem jím byl a budu,“ komentoval Evans pro BBC.
Chris Evans
Chris Evans | Foto: ČTK

Hlavní tvář Top Gearu, kdysi výstavního klenotu televize BBC, odchází. Stačil měsíc vysílání a z ambiciózního Chrise Evanse se stal symbol neúspěchu. Top Gear je v krizi, léčba šokem nepomohla.

Evans před premiérou nové řady deníku The Guardian sebevědomě říkal, že cokoliv pod pět milionů diváků bude zklamáním. Poslední díl „restartovaného“ Top Gearu si přitom pustily necelé dva miliony. Nejhorší výsledek od roku 2002.

Bulvár se navíc v posledních dnech na Evanse zaměřil kvůli policejnímu vyšetřování údajného sexuálního obtěžování v 90. letech. Svérázný moderátor vše rázně popřel s tím, že jde o hon na čarodějnice. Deník The Sun přesto upozorňuje, že mezi Evansovým odchodem z BBC a policejním vyšetřováním může existovat spojitost. 

Evans se loučí v dobrém, odchází z vlastního rozhodnutí, cítil, že show nedal potřebný nový impuls, který pořad ztratil po odchodu tria Clarkson, Hammond a May. To teď připravuje pro Amazon vlastní verzi motoristické show pod názvem The Grand Tour.

„Navždy zůstanu fanouškem Top Gearu, vždycky jsem jím byl,“ řekl Evans a dodal, že se vrátí k moderování v rádiu.

Mark Linsey, ředitel BBC, k Evansovu odchodu konstatoval, že za jeho působení se podařilo prodat pořad do 130 zemí. „Chris věří, že v týmu zůstali ti správní lidé, kteří můžou Top Gear posunout dopředu.“

 

Právě se děje

Další zprávy