Glosa: Dobro zvítězilo nad zlem, Pavlásek byl poražen. StarDance si rozvracet nenecháme

Marek Pros Marek Pros
20. 12. 2015 8:35
Účast komika Lukáše Pavláska ve finále taneční show StarDance měla takříkajíc celorepublikový rozměr. Jeho kreace, vizáž i odvaha rozdělovaly národ. Jedni jím opovrhovali, druzí mu cimrmanovsky posílali hlasy a škodolibě si představovali mimoňského komika na tanečním trůnu přežité soutěže.
Lukáš Pavlásek ve StarDance
Lukáš Pavlásek ve StarDance | Foto: Česká televize

Koncesionářský poplatník si během dvanácti sobotních večerů aspoň jednou chtě nechtě položil otázku, proč musí za svoje peníze sledovat zavalitého tvora, který tancuje valčík jako sambu. StarDance je přeci prestižní taneční soutěž, která by si měla zachovat vážnou tvář! Tanec je noblesní disciplína, kde se ještě muži chovají k dámám jako gentlemani... A do toho přijde zlobr Pavlásek a všechny ideály (nám) rozdupá! Smí se tohle vůbec?

Na straně lidu stála odborná porota, která se pubertálně trumfovala, kdo Pavláska víc setře. Divák se bavil, Pavlásek přistoupil na hru ťulpas versus celý svět a s pomocí diváckých hlasů porazil i Leoše Mareše a produpal se až do velkého finále.

Drobná dramaturgická sabotáž ČT s výběrem Pavláska se tak nakonec ukázala jako televizní majstrštyk, protože najednou Češi nebyli odborníky pouze na fotbal, hokej a migrační krizi, ale na dva měsíce se stali arbitry dobrého vkusu a tanečními experty. Řekni mi, komu posíláš hlasy ve StarDance, a já ti řeknu, kdo jsi!

Pavlásek nakonec naplnil předpovědi sázkových kanceláří, které na něj vypsaly nejvyšší kurz. K jeho vypadnutí ve finále se na Twitteru vyjadřoval jak prostý lid (Uf, babička si oddychla), tak intelektuálové (Je suis Pavlásek!).

České televizi se pár dní před Vánoci povedlo dovršit kouzelný pohádkový příběh. Dobro zvítězilo nad zlem, obr Pavlásek byl poražen. Cimrmanovská nit, která se táhla celým tanečním podzimem, byla přestřižena, soutěž si zachovala vážné (a nudné) dekorum. Inu, StarDance si rozvracet nenecháme.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy