Největší šance na vítězství ve StarDance má Leoš Mareš. Když tančím, lidé se mi smějí, tvrdí

Leoš Mareš a Katarina Štumpfová
Taneční partnerkou herce Martina Taclíka se stala pětinásobná mistryně ČR ve společenských tancích Martina Marková. "Marek je originál každým coulem. Velmi ho tanec, ač jako nováčka, baví, a proto jsem z něj nadšená," dodala na adresu svého partnera.
Pro Martina Taclíka je soutěž především výzvou. "Myslel jsem ale, že se dostaví i zábava," dodal s nadsázkou s tím, že nejlépe z tanečních kroků zatím zvládá krok do neznáma.
Do soutěže se letos po delší odmlce vrací i Petr Čadek, který se tentokrát objeví po boku Kateřiny Cajthamlové. "Já mám pozitivní dojmy ze všeho, to je možná už klišé. Jsem úplně nadšený," přiblížil jak se cítil po prvním tréninku.
Pár sice patří podle sázkařů mezi papírové outsidery. Přípravu ale v žádném případě nepodceňuje. "Já tančím doma i před tréninky. Když v rádiu hrají cha-chu, tak si zatancuji i u nádobí. Zcela záměrně si opakuji určité věci, které mi během tréninku nejdou, ale ne celou choreografii, jen sekvenci. Dělám to proto, aby se mi kroky dostaly pod kůži," tvrdí Kateřina Cajthamlová.
Foto: archiv ČT
ČTK pej, ČTK
17. 10. 2015 8:58
V přímém přenosu České televize dnes začíná sedmá řada taneční soutěže osobností StarDance ...když hvězdy tančí. Zábavný pořad letos nabídne několik novinek. Počet soutěžních párů se zvýší na deset stejně jako počet dílů, přibudou tematické večery a dva nové tance a televizní diváci se dozví mimo jiné to, jak je možné tančit na invalidním vozíku. Pořad budou opět moderovat Tereza Kostková a Marek Eben.

Mezi soutěžícími bude boxer Rostislav Osička tančící s Renatou Motlovou, dietoložka Kateřina Cajthamlová s Petrem Čadkem nebo dýdžejka Lucie Dvořáková vystupující jako DJ Lucca a Michal Kurtiš.

Jednu z dvojic vytvoří herečka a blogerka Marie Doležalová s Markem Zelinkou. Další dvojice budou tvořit zpěvačka Leona Machálková a Michal Necpál, moderátor Leoš Mareš a Katarina Štumpfová, bavič Lukáš Pavlásek a Lucie Hunčárová, zpěvák Radek Banga a Tereza Bufková, herec Marek Taclík a Martina Marková a herečka Jitka Schneiderová s Markem Dědíkem.

Mareš se za favorita soutěže nepovažuje, přestože mu sázkové kanceláře věří nejvíc. "Já a tanec? Řeknu vám to takhle: Když tančím, lidé se mi smějí. Jsem lepší zpěvák než tanečník," uvedl.

Kromě rozšíření párů o dva a s ním spojeným prodloužením soutěže o dva díly, se přidávají tematické večery, třeba věnované česky zpívané hudbě či králi popu Michaelu Jacksonovi. Novinka je také spojení s charitou. Jeden večer bude věnován Centru Paraple, kdy místo hlasů pro taneční páry budou moci lidé posílat dárcovské textové zprávy. Porotu, kterou letos tvoří Zdeněk Chlopčík, Jan Révai, Tatiana Drexler a Radek Balaš, pro vozíčkový večer doplní zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy