České televize v létě opráší Chalupáře i Vinnetoua

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
14. 6. 2014 8:00
České televizní stanice zveřejnily programové plány na letní sezónu. Až na výjimky vsadily na reprízy osvědčených titulů.
Vinnetou
Vinnetou | Foto: Jadran Film

Praha – Začátkem prázdnin zmizí z obrazovek původní české seriály a televize nabídnou divákům ověřenou klasiku v podobě Chalupářů nebo filmové ságy Vinnetou.

Letní program na ČT1

První program České televize nabídne během prázdnin klasické seriály, jako Malý pitval z velkého města, který bude vysílat vždy v pondělí a ve středu. Ve čtvrtek půjdou Hříšní lidé města pražského následovaní Vlakem dětství a naděje a na úterý je plánována filmová sága Vinnetou, tedy dohromady devět filmů.

Vedle toho ČT na léto připravuje nové díly investigativního týdeníku Reportéři ČT, publicistického pořadu Toulavá kamera ochutnává Česko, Objektiv, letní speciál kulinárního pořadu Kluci v akci a Hobby naší doby.

Ordinace v růžové zahradě čeká o prázdniných pauza
Ordinace v růžové zahradě čeká o prázdniných pauza | Foto: TV Nova

Prázdniny plné krimi s TV Nova

Nováckým seriálům začíná prázdninami letní přestávka. Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků i Ulice se na obrazovky vrátí až začátkem nového školního roku.

Místo toho televize zařadila do vysílání seriál Chalupáři, a to vždy v úterý a ve čtvrtek. Od 23. června se dočká reprízy český sitcom Comeback. Pondělky večer budou patřit druhé řadě Kriminálka Anděl a pátky dalšímu krimi seriálu Expozitura.

Koncem týdne TV Nova odvysílá zahraniční filmy, jako je Sex ve městě, Morganovi nebo Záložní plán. Televize zakoupila vysílací práva na tenisový turnaj ve Wimbledonu, kterým bude od 23. června pokrývat vysílací časy na kanálech Fanda a Nova Sport.

Svatby v Benátkách
Svatby v Benátkách | Foto: Archiv TV Prima

Prima FTV

Televize Prima zreprízuje během letních prázdnin své původní seriály Obchoďák a Přešlapy a alespoň dvakrát týdně chce v prime timu nasadit filmy. Páteční večer věnuje Vraždám v Midsomeru.

Prima zároveň odvysílá premiérové díly rodinného seriálu Svatby v Benátkách. V hlavních rolích seriálu diváci uvidí Petru Hřebíčkovou, Hanu Gregorovou, Ladislava Potměšila či Petra Kostku.

Vražedné pobřeží
Vražedné pobřeží | Foto: TV Barrandov

TV Barrandov vsadila na romantiku

Osmnáct romantických filmů od Rosamunde Pilcher, Ingy Lindströmové nebo Lilly Schönauerové bude hlavní obsahovou náplní úterních a pátečních večerů.

Hlavní sobotní vysílací čas nabídne 5. července hudební pořad To byl náš hit Speciál, ve kterém moderátor Petr Vondráček uvádí nové i staré písně v podání netradičních interpretů.

Barrandov nasadí přes letní měsíce filmy s francouzským hercem Alainem Delonem (Smrt darebáčka, Tři muži na zabití nebo Vojenský lékař).

Každý všední den po poledni se přihlásí detektivní seriál Vražedné pobřeží s hlavními hrdiny Nickem Slaughterem a Silvií Girard. Barrandov odvysílá 66 epizod.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy