České televize v létě opráší Chalupáře i Vinnetoua

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
14. 6. 2014 8:00
České televizní stanice zveřejnily programové plány na letní sezónu. Až na výjimky vsadily na reprízy osvědčených titulů.
Vinnetou
Vinnetou | Foto: Jadran Film

Praha – Začátkem prázdnin zmizí z obrazovek původní české seriály a televize nabídnou divákům ověřenou klasiku v podobě Chalupářů nebo filmové ságy Vinnetou.

Letní program na ČT1

První program České televize nabídne během prázdnin klasické seriály, jako Malý pitval z velkého města, který bude vysílat vždy v pondělí a ve středu. Ve čtvrtek půjdou Hříšní lidé města pražského následovaní Vlakem dětství a naděje a na úterý je plánována filmová sága Vinnetou, tedy dohromady devět filmů.

Vedle toho ČT na léto připravuje nové díly investigativního týdeníku Reportéři ČT, publicistického pořadu Toulavá kamera ochutnává Česko, Objektiv, letní speciál kulinárního pořadu Kluci v akci a Hobby naší doby.

Ordinace v růžové zahradě čeká o prázdniných pauza
Ordinace v růžové zahradě čeká o prázdniných pauza | Foto: TV Nova

Prázdniny plné krimi s TV Nova

Nováckým seriálům začíná prázdninami letní přestávka. Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků i Ulice se na obrazovky vrátí až začátkem nového školního roku.

Místo toho televize zařadila do vysílání seriál Chalupáři, a to vždy v úterý a ve čtvrtek. Od 23. června se dočká reprízy český sitcom Comeback. Pondělky večer budou patřit druhé řadě Kriminálka Anděl a pátky dalšímu krimi seriálu Expozitura.

Koncem týdne TV Nova odvysílá zahraniční filmy, jako je Sex ve městě, Morganovi nebo Záložní plán. Televize zakoupila vysílací práva na tenisový turnaj ve Wimbledonu, kterým bude od 23. června pokrývat vysílací časy na kanálech Fanda a Nova Sport.

Svatby v Benátkách
Svatby v Benátkách | Foto: Archiv TV Prima

Prima FTV

Televize Prima zreprízuje během letních prázdnin své původní seriály Obchoďák a Přešlapy a alespoň dvakrát týdně chce v prime timu nasadit filmy. Páteční večer věnuje Vraždám v Midsomeru.

Prima zároveň odvysílá premiérové díly rodinného seriálu Svatby v Benátkách. V hlavních rolích seriálu diváci uvidí Petru Hřebíčkovou, Hanu Gregorovou, Ladislava Potměšila či Petra Kostku.

Vražedné pobřeží
Vražedné pobřeží | Foto: TV Barrandov

TV Barrandov vsadila na romantiku

Osmnáct romantických filmů od Rosamunde Pilcher, Ingy Lindströmové nebo Lilly Schönauerové bude hlavní obsahovou náplní úterních a pátečních večerů.

Hlavní sobotní vysílací čas nabídne 5. července hudební pořad To byl náš hit Speciál, ve kterém moderátor Petr Vondráček uvádí nové i staré písně v podání netradičních interpretů.

Barrandov nasadí přes letní měsíce filmy s francouzským hercem Alainem Delonem (Smrt darebáčka, Tři muži na zabití nebo Vojenský lékař).

Každý všední den po poledni se přihlásí detektivní seriál Vražedné pobřeží s hlavními hrdiny Nickem Slaughterem a Silvií Girard. Barrandov odvysílá 66 epizod.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Vítězkou ceny hudební kritiky Apollo se stala sedmnáctiletá písničkářka Amelie Siba. Ocenění získala za své loňské album nazvané Dye My Hair.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 32 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy