TEST Kačer Donald oslavil osmdesátku. Jak dobře ho znáte?

Magazín Magazín
10. 6. 2014 14:50
Vyzkoušejte se v našem disneyovském testu, který jsme věnovali legendárnímu cholerickému opeřenci.
Walt Disney předčítá Kačeru Donaldovi pohádku Alenka v říši divů (rok 1951).
Walt Disney předčítá Kačeru Donaldovi pohádku Alenka v říši divů (rok 1951). | Foto: Profimédia

Praha - Skřehotavý Kačer Donald patří, podobně jako jeho dlouholetý souputník ze studia Walta Disneyho myšák Mickey, k nejpopulárnějším postavičkám světa kreslených filmů.

Prchlivá figurka v námořnickém kloboučku, červeném motýlku a modré košili se na filmovém plátně poprvé objevila 9. června 1934. Po osmiminutové grotesce Moudrá slepička následovaly v rychlém sledu další a v roce 1936 už dostal kačer s nezaměnitelným hlasem hlavní roli.

Právě skřehotání, kterému má leckdo potíže rozumět, je Donaldovým poznávacím znamením.

Zakladatel nejslavnějšího studia animovaných filmů potřeboval vytvořit novou postavičku, která by měla mnohem víc negativních vlastností než "slušňák" Mickey. Kačer Donald je tak mezi zvířátky z Disneyho souboru zdaleka největší vztekloun.

Kačer má ale také dobré srdce, vlastně každý druhý či třetí Donaldův úmysl je dobrý. Ale jen do té doby, než se vždycky rozběhne tím nesprávným směrem.

TEST Jak dobře znáte legendárního cholerika? Vyzkoušejte se v našem testu >>

 

Právě se děje

před 2 minutami

Navalnyj hlásí, že nemá cit v noze a ruce. Ukončí hladovku

Vězněný ruský oponent Kremlu Alexej Navalnyj oznámil, že ukončí protestní hladovku. Stále požaduje, aby ho prohlédl lékař, jehož si sám vybere. Nemá cit v noze a ruce.

Hladovku Navalnyj ohlásil 31. března ve snaze vynutit si náležitou lékařskou péči kvůli bolesti zad a ztráty citlivosti v nohou.

Lékaři ve čtvrtek projevili obavu o jeho život, pokud hladovku neukončí. Požádali rovněž o převoz Navalného z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy