Čtvrtníček si vystřelil v živém vstupu z Událostí, komentářů

Magazín Magazín
11. 6. 2014 12:44
Herec Petr Čtvrtníček oživil svým žoviálním vstupem z příprav Letních shakespearovských slavností včerejší relaci České televize.
Petr Čtvrtníček v Událostech, komentářích
Petr Čtvrtníček v Událostech, komentářích | Foto: repro Česká televize

PrahaPetr Čtvrtníček byl do pořadu České televize pozván, aby nalákal diváky na Letní shakespearovské slavnosti na Pražském hradě. V komedii Mnoho povyku pro nic hraje pod režijním vedením Jiřího Menzela postavu Puškvorce, na kterou došla během zmiňovaného rozhovoru řeč. "Jednak je to vodní rostlina a já mám vodu rád," odpověděl Čtvrtníček po svém na dotaz, co ho na přijetí role lákalo.

Petr Čtvrtníček hostem Událostí, komentářů
Petr Čtvrtníček hostem Událostí, komentářů | Video: YouTube / Česká televize

Herec se rozhodl pojmout živý vstup jako přátelské povídání s Danielem Takáčem, se kterým si hned na úvod potykal. Moderátor Událostí, komentářů byl z neformálního rozhovoru s hercem a scenáristou zprvu zaskočen, ale dokázal si po celou dobu udržet profesionální odstup.

Jak je na Kavkách, Dane?

"Já mu říkám 'Jirko, pojď už, umíš to, jsi dobrej', a tak ho trošičku motivuju," vysvětlil Čtvrtníček, jak probíhá spolupráce s režisérem Jiřím Menzelem.

Namísto povídání o divadle ale s moderátorem řešil počasí na Hradě a Kavčích horách, oslovoval kameramana a na konci Událostí s překvapením zjistil, v jakém pořadu vlastně celou dobu mluvil.

"Mám pro tuhle Shakespearovu komedii – nekomedii zvláštní slabost… Poučuje, že na této planetě je ze všech božích tvorů člověk tvorem nejlegračnějším," vysvětlil již dříve Jiří Menzel, proč se rozhodl režírovat právě Mnoho povyku pro nic. Zároveň tak poskytl nepřímou odpověď, proč vlastně obsadil Čtvrtníčka do jedné z rolí.

 

Právě se děje

Další zprávy