Sociální sítě řeší Zemana: Chová se jako Putin a jeho divná ruština byla varovným signálem

Magazín Magazín
10. 3. 2017 20:25
Čtvrteční oznámení druhé kandidatury Miloše Zemana na českého prezidenta vyvolalo ohlas na sociálních sítích. Lidé řešili, co měla znamenat jeho ruština, proč nechce chodit do žádných debat či jak je na tom se zdravím. Někteří se pak jeho vystoupením chtěli pouze bavit.
Foto: Jakub Plíhal

Sociální sítě v reakci na tiskovou konferenci prezidenta Miloše Zemana k oznámení prezidentské kandidatury nejvíce řešily, proč začal na konci tiskovky mluvit rusky a co to může znamenat v jeho případném dalším volebním období.

Někteří se pozastavovali i nad jeho zvláštní ruštinou, ostatně na jeho špatnou slovní zásobu i dikci lidé na Facebooku či Twitteru už upozorňují dlouhodobě. Někteří jeho ruštinu přirovnávají k "nespisovné slovenštině".

A to přitom možnost, že by Zeman mluvil na této tolik očekávané události rusky, brali lidé nejprve jako nadsázku.

Na sociálních sítích se řeší také zdravotní stav prezidenta, jakož i skutečnost, že hlava státu své zdravotní problémy sama otevřeně připouští.

Lidé rovněž probírají Zemanovo rozhodnutí neúčastnit se žádných debat, někteří ho přirovnávají k  ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Nicméně jak se ukazuje, za vším je možná geniální rada Kanceláře Blaník.

Někteří účastníci na sociálních sítích si pak z celé prezidentovy "show" dělají legraci, docházejí například k závěru, že kdyby nechtěl kandidovat, nenechal by se nedávno tak složitě instalovat na běžky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy