Amerika se bojí zabijáckých klaunů. Proti ozbrojeným šaškům bojuje i Batman

pv
Aktualizováno 13. 10. 2016 20:39
Anglicky mluvícími zeměmi se v posledních dnech šíří strach z klaunů. Partičky převlečené za strašidelné šašky děsí lidi v USA, Anglii, Kanadě a nově i Austrálii. Do boje se proti nim staví nejen policie, ale i místní domobrany. Na západě Anglie proti falešným "Jokerům" vyrazil i Batman, který se snaží zajistit bezpečí místních dětí. Policie před fenoménem strašení spoluobčanů v převleku za klauny varuje a obává se, že se situace může s blížícím se Halloweenem zvrhnout v násilnosti.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: gaudiramone via Foter.com / CC BY-SA

V posledních dnech doslova hýbe světem šílenství kolem “zabijáckých klaunů”. Zprávy o lidech převlečených za strašidelné šašky, kteří často se zbraní v ruce děsí občany, se po Americe rozšířily i do Velké Británie, Austrálie a Kanady.

První případy se objevily v srpnu ve Spojených státech, kdy se snažila zatím neznámá partička Američanů převlečených za klauny nalákat děti do lesů ve státě Jižní Karolína. Od té doby se objevily v anglicky mluvících částech světa stovky případů.

Klauni děsí lidi v metru, před jejich domovy i na letištích. Podle serveru The Independent musí ozbrojené složky na jihu Velké Británie zasahovat někdy až čtrnáctkrát za den kvůli informacím o nebezpečných šašcích.

Do boje proti násilným klaunům vyrazily kromě policie i místní domobrany, které chrání sousedství. Jako ve filmu se pak musí cítit lidé v západní Anglii, kde se podle BBC do boje proti klaunům postavili i "superhrdinové", o bezpečí v britském hrabství Cumbria se stará například muž převlečený za Batmana.

Ten na svém Facebooku ujistil, že nastolí v ulicích pořádek a bezpečí. O tom, že svá slova myslí vážně, svědčí i fotografie, které na Facebooku zveřejnila regionální pobočka BBC. Ta mimo jiné přinesla i zprávu malého dítěte, které se kvůli klaunům bálo chodit do školy.

"Byl jsem z celé té klaunské situace zděšený. Na mámině Facebooku jsem ale viděl, že jsi klauny chytil. Díky tomu teď můžu chodit do školy beze strachu. Děkuji za snahu," napsalo maskovanému hrdinovi zatím neznámé dítě.

Foto: Facebook.com/BBCCumbria

Dobré spaní má díky Batmanovi i sedmiletý Ethan, kterého Batman navštívil a zároveň ujistil, že dokud bude ve městě působit, nemá se čeho malý školák obávat.

Převlékání se za klauna není trestné, policie však důrazně varuje, aby se tomu lidé raději vyhnuli, a předešli tak případným problémům. S blížícím se Halloweenem se totiž obává, že by se dosavadní mánie mohla zvrhnout v násilnosti.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

Další zprávy