reklama
 
 

Impérium vrací úder: Disney žaluje školu, která vyučuje boj se světelnými meči ze Star Wars

18. 10. 2016
Provozovatel školy, která učí bojové techniky rytířů Jedi, měl podle obžaloby Lucasfilm nezákonně použít ochrannou známku a logo na propagaci svého podnikání. Společnost Disney, pod kterou Lucasfilm patří, proto žádá nahrazení ušlých zisků.

Disney žaluje školu Lightsaber Academy, která učí, jak bojovat se světelnými meči ze světa Star Wars. Provozovatel školící instituce měl podle obžaloby bez svolení použít ochrannou známku a rovněž logo z Hvězdných válek.

Na obžalobu podanou u kalifornského soudu upozornil web britského deníku The Guardian.

"Obžalovaný pravidelně využíval ochrannou zámku Lucasfilm pro svoje podnikání. Kromě toho používal na propagaci znak identický s logem rytířů Jedi," píše se v obžalobě.

Společnost žádala školu o vyřešení situace již v minulosti. Provozovatel ale zareagoval zaregistrováním ochranné známky Lightsaber Academy.

U soudu v Kalifornii v zastoupení svých právních zástupců společnost nyní žádá uhrazení škody a ušlých zisků. Za každý případ nezákonného použití loga nebo ochranné známky požaduje dva milióny dolarů (v přepočtu zhruba 49 milionů korun).

Akademie se k celému případu zatím nevyjádřila.

Rogue One: A Star Wars Story Trailer #2 | Video: Disney |  02:37

autor: pej | 18. 10. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama