Impérium vrací úder: Disney žaluje školu, která vyučuje boj se světelnými meči ze Star Wars

pej
18. 10. 2016 12:56
Provozovatel školy, která učí bojové techniky rytířů Jedi, měl podle obžaloby Lucasfilm nezákonně použít ochrannou známku a logo na propagaci svého podnikání. Společnost Disney, pod kterou Lucasfilm patří, proto žádá nahrazení ušlých zisků.
Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje
Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje | Foto: 20th Century Fox

Disney žaluje školu Lightsaber Academy, která učí, jak bojovat se světelnými meči ze světa Star Wars. Provozovatel školící instituce měl podle obžaloby bez svolení použít ochrannou známku a rovněž logo z Hvězdných válek.

Na obžalobu podanou u kalifornského soudu upozornil web britského deníku The Guardian.

"Obžalovaný pravidelně využíval ochrannou zámku Lucasfilm pro svoje podnikání. Kromě toho používal na propagaci znak identický s logem rytířů Jedi," píše se v obžalobě.

Společnost žádala školu o vyřešení situace již v minulosti. Provozovatel ale zareagoval zaregistrováním ochranné známky Lightsaber Academy.

U soudu v Kalifornii v zastoupení svých právních zástupců společnost nyní žádá uhrazení škody a ušlých zisků. Za každý případ nezákonného použití loga nebo ochranné známky požaduje dva milióny dolarů (v přepočtu zhruba 49 milionů korun).

Akademie se k celému případu zatím nevyjádřila.

Rogue One: A Star Wars Story Trailer #2 | Video: Disney
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 5 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy