Rozvody, nezvladatelná Diana i dluhy. Skandály byly v královské rodině i dříve

Magazín Magazín
9. 1. 2020 17:15
Ačkoliv to na první pohled vypadá, že se vnuk Alžběty II. a jeho manželka Meghan ve středu postarali o bezprecedentní skandál, britská královská rodina se musela s „přešlapy“ vyrovnávat i dříve. Od vzdorného Eduarda VIII. přes rozvernou sestru Alžběty II. Margaret a svéhlavou manželku prince Charlese Dianu po loňskou eskapádu prince Andrewa.
Princezna Margaret, Antony Armstrong-Jones
Princezna Margaret, Antony Armstrong-Jones | Foto: ČTK

Rozverná sestra

Zatímco královna Alžběta II. se odmalička připravovala na roli budoucí královny, kterou zastává od roku 1952, její sestra Margaret měla mnohem více volnosti. V 50. letech, kdy princezně tehdy 22 let, se provalil její románek s kapitánem Peterem Townsendem, hrdinou bitvy o Anglii. Ačkoliv se rozvedl, anglikánská církev princeznin sňatek s Townsendem, který navíc měl z předchozího manželství děti, neschválila.

Margaret se nakonec provdala za fotografa Antonyho Armstrong-Jonese. Měli spolu dvě děti, ale jejich manželství skončilo v roce 1978 rozvodem. Podle mnohých informací byly důvodem skandály kolem alkoholu, drog a milostné románky obou z manželů. Princezna pak byla spojována s mnoha jinými muži.

Margaret byla také velmi náruživou kuřačkou, což se podepsalo na jejím zdravotním stavu ke konci života. O vztahu královských sester pojednává i seriál Netlixu Koruna. První řada končí právě zrušením zasnoubení princezny Margarety s kapitánem Townsendem.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy