Rozvody, nezvladatelná Diana i dluhy. Skandály byly v královské rodině i dříve

Magazín Magazín
9. 1. 2020 17:15
Ačkoliv to na první pohled vypadá, že se vnuk Alžběty II. a jeho manželka Meghan ve středu postarali o bezprecedentní skandál, britská královská rodina se musela s „přešlapy“ vyrovnávat i dříve. Od vzdorného Eduarda VIII. přes rozvernou sestru Alžběty II. Margaret a svéhlavou manželku prince Charlese Dianu po loňskou eskapádu prince Andrewa.
Foto: Reuters

Nepovedená manželství

Královna Alžběta II. se ale musela potýkat nejen s nepovedeným manželstvím své sestry, ale také svých dětí. První sňatky jejích tří nejstarších dětí, tedy prince Charlese, princezny Anne i prince Andrewa, skončily nezdarem.

Následník trůnu princ Charles si v roce 1981 vzal tehdy 19letou Dianu Spencerovou a v roce 1996 se po mnoha peripetiích rozvedli. Diana zemřela rok nato při automobilové nehodě. V roce 2005 se oženil se svou dlouholetou láskou Camillou Parker-Bowlesovou. 

Druhá nejstarší dcera královny Alžběty II. se v roce 1973 provdala za britského olympionika Marka Phillipse a měli spolu dvě děti - Petera a Zaru. Jejich manželství skončilo roku 1992 a princezna Anne se poté provdala za Timothyho Laurence, důstojníka britského námořnictva. 

Princ Andrew se roku 1986 oženil se Sarah Fergusonovou, kterou znal od dětství. Z manželství vzešly dvě dcery - Beatrice a Eugenie. Již dva roky od narození nejmladší dcery se však rozhodli žít odděleně a roku 1996 se definitivně rozvedli. 

 

Právě se děje

Další zprávy