Rozvody, nezvladatelná Diana i dluhy. Skandály byly v královské rodině i dříve

Magazín Magazín
9. 1. 2020 17:15
Ačkoliv to na první pohled vypadá, že se vnuk Alžběty II. a jeho manželka Meghan ve středu postarali o bezprecedentní skandál, britská královská rodina se musela s „přešlapy“ vyrovnávat i dříve. Od vzdorného Eduarda VIII. přes rozvernou sestru Alžběty II. Margaret a svéhlavou manželku prince Charlese Dianu po loňskou eskapádu prince Andrewa.
Lady Diana
Lady Diana | Foto: ČTK

Nezvladatelná snacha

Nejvíce ale s britskou královskou rodinou otřáslo manželství prince Charlese a lady Diany. Ta dříve působila jako chůva a vychovatelka a s britským následníkem trůnu se seznámila prostřednictvím své starší sestry Sarah, se kterou Charles dříve chodil. 

Jejich manželství však nebylo šťastné. Diana trpěla psychickými problémy se sklonem k sebepoškozování a jejich záliby se rozcházely. Hádky a nespokojenost manželů se navíc pravidelně propíraly na veřejnosti a Diana se netajila tím, že oba manželé mají milence. Charles v té době údajně stále chodil s Camillou Parkerovou-Bowlesovou.

Diana byla velmi oblíbená i díky svým charitativním aktivitám a její tragickou smrt oplakávaly miliony lidí po celém světě. 

První manželka prince Charlese však nebyla jedinou problémovou snachou královny Alžběty II. V roce 2010 vyšlo najevo, že Sarah, vévodkyně z Yorku a někdejší manželka prince Andrewa, vzala milionový úplatek výměnou za informace o svém exmanželovi. Později se za svůj čin omluvila.

Kolem britské filmové producentky a spisovatelky se však během několika let objevila i řada finančních skandálů. Naposled bylo její jméno spojováno s tzv. Panama Papers. Vévodkyně z Yorku je však známá i svou charitativní činností.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy