Rozvody, nezvladatelná Diana i dluhy. Skandály byly v královské rodině i dříve

Magazín Magazín
9. 1. 2020 17:15
Ačkoliv to na první pohled vypadá, že se vnuk Alžběty II. a jeho manželka Meghan ve středu postarali o bezprecedentní skandál, britská královská rodina se musela s „přešlapy“ vyrovnávat i dříve. Od vzdorného Eduarda VIII. přes rozvernou sestru Alžběty II. Margaret a svéhlavou manželku prince Charlese Dianu po loňskou eskapádu prince Andrewa.
Lady Diana
Lady Diana | Foto: ČTK

Nezvladatelná snacha

Nejvíce ale s britskou královskou rodinou otřáslo manželství prince Charlese a lady Diany. Ta dříve působila jako chůva a vychovatelka a s britským následníkem trůnu se seznámila prostřednictvím své starší sestry Sarah, se kterou Charles dříve chodil. 

Jejich manželství však nebylo šťastné. Diana trpěla psychickými problémy se sklonem k sebepoškozování a jejich záliby se rozcházely. Hádky a nespokojenost manželů se navíc pravidelně propíraly na veřejnosti a Diana se netajila tím, že oba manželé mají milence. Charles v té době údajně stále chodil s Camillou Parkerovou-Bowlesovou.

Diana byla velmi oblíbená i díky svým charitativním aktivitám a její tragickou smrt oplakávaly miliony lidí po celém světě. 

První manželka prince Charlese však nebyla jedinou problémovou snachou královny Alžběty II. V roce 2010 vyšlo najevo, že Sarah, vévodkyně z Yorku a někdejší manželka prince Andrewa, vzala milionový úplatek výměnou za informace o svém exmanželovi. Později se za svůj čin omluvila.

Kolem britské filmové producentky a spisovatelky se však během několika let objevila i řada finančních skandálů. Naposled bylo její jméno spojováno s tzv. Panama Papers. Vévodkyně z Yorku je však známá i svou charitativní činností.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Smartwings budou další měsíc pod ochranou, jednají o úvěru

Letecká společnost Smartwings získala další čas na řešení svých ekonomických problémů. Městský soud v Praze tento pátek vyhlásil na jeden měsíc moratorium na majetek firmy. Prodloužil tak stávající ochranu, kterou společnost využívá od loňského srpna. Informoval o tom server Zdopravy.cz. Aerolinky nyní jednají o úvěru, který by měl být krytý státem. Dceřiné ČSA, které mají také problémy, tento pátek podaly v insolvenčním řízení návrh na reorganizaci firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy