Rozvody, nezvladatelná Diana i dluhy. Skandály byly v královské rodině i dříve

Magazín Magazín
9. 1. 2020 17:15
Ačkoliv to na první pohled vypadá, že se vnuk Alžběty II. a jeho manželka Meghan ve středu postarali o bezprecedentní skandál, britská královská rodina se musela s „přešlapy“ vyrovnávat i dříve. Od vzdorného Eduarda VIII. přes rozvernou sestru Alžběty II. Margaret a svéhlavou manželku prince Charlese Dianu po loňskou eskapádu prince Andrewa.
Princ Charles, Camilla Parker Bowles
Princ Charles, Camilla Parker Bowles | Foto: ČTK

Milostné trampoty následníka trůnu

Milostné trampoty princi Charlesovi nepřidaly na oblíbenosti ze strany široké veřejnosti. 

Charles navázal vztah s dříve Camillou Parker Shandovou již počátkem 70. let. Nebyla však přijata královskou rodinou, a tak se později provdala za britského armádního důstojníka Andrewa Parkera Bowlese. Narodily se jim dvě děti a jejich manželství skončilo v roce 1995. O deset let později se provdala za prince Charlese na Windsorském hradě. 

Veřejnost přesto dlouhá léta nemohla Charlesovi odpustit nepovedené manželství s princeznou Dianou. 

 

Právě se děje

před 33 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy