V dopise na rozloučenou, nalezeném až po dvou letech, si přál vydražit sbírku svých vinylů. Charitativní online aukce pro veřejnost potrvá do 18. srpna.
"Jako bonus se rodina rozhodla přidat i Michalova sluchátka a dýdžejský kufr, který obsahuje selekci 43 vinylů vybraných na jeho poslední hraní, které se už nikdy neuskutečnilo. Tyto předměty původně neměly spadat do aukce, nýbrž byly předmětem dědictví. V zájmu zachování ucelené sbírky se desky nebudou dražit jednotlivě," uvedla Maudrova sestra Nikola Skondrojani.
Celou vydraženou částku rozdělí mezi Nadační fond dětské onkologie Krtek a organizaci mladých pacientek s rakovinou prsu Bellis, ve které se právě Skondrojani téměř deset let angažuje.
Maudr si vzal život 18. srpna 2018. Bylo mu 51 let. Poslední rozloučení, které se v Praze uskutečnilo 29. srpna, přilákalo různé osobnosti. Mezi nimi byl například bývalý fotbalista Tomáš Řepka, punker Petr Hošek, dramaturg festivalu Hrady CZ Viktor Souček nebo raper a výtvarník Vladimir 518.
DJ Loutka výrazně přispěl k rozvoji elektronické hudby v Česku. Po revoluci začínal ve slavném klubu Bunkr, později vystupoval ve Futuru a Roxy, kde organizoval klubové noci Shake. Byl jedním ze zakladatelů pořadatelské houseové agentury Roxydust.
Sestavil kompilaci Housebox 1 pro vydavatelství Nextera a hrál také významnou roli v prvním českém houseovém uskupení nazvaném ToMaMiv. Společně s DJ Trávou je DJ Loutka považován za nejznámějšího protagonistu české houseové scény. "Byl to DJ lidu, takový Karel Gott," vzpomínal na zesnulého jeho kolega DJ Pavel Bidlo, který si Loutkův odchod vysvětluje jako "zkrat".