První modelka s Downovým syndromem boří stereotypy

jaz
12. 2. 2015 15:00
Na týdnu módy v New Yorku se poprvé projde po mole modelka s Downovým syndromem, vybrala si ji návrhářka Carrie Hammer.
Foto: Jamie Brewer / Facebook

New York – Americká herečka s Downovým syndromem Jamie Brewer je známá především ze seriálu American Horror Story. Nově bude i hvězdou módní přehlídky v rámci New York Fashion Week.

Do své jarní kolekce si ji totiž vybrala návrhářka Carrie Hammer, jejíž modelky jsou v poslední době hodně netradiční. Pro prezentaci své tvorby často využívá amatérky z řad svých zákaznic.

Herečka Jamie Brewer, která je také velmi aktivní v komunitě lidí s Downovým syndromem a jiných neziskových projektech týkajících se lidí se zdravotním postižením, se stala ze dne na den modelkou v podstatě náhodou.

Módní návrhářku totiž požádala zakladatelka organizace Changing The Face Of Beauty, aby se jedna z modelek podobala její dceři Grace, která také trpí Downovým syndromem.

Jamie může být inspirací pro ženy

Zapojení Jamie do módního průmyslu s sebou přineslo i řadu problémů, se kterými se prý zvládla snadno vypořádat. Herečka totiž není prototypem útlé a zkušené modelky, proto bylo nutné vybrat takové šaty z nové kolekce, které sednou její postavě. Navíc se musela naučit chodit na vysokých podpatcích, což bylo pro Jamie nejtěžší, řekla serveru Bustle

"Pokud jste nikdy neviděli ani neslyšeli o odlišnostech, jak můžete vědět, že opravdu existují? Myslím si, že každý v životě by měl být ochoten dát v každé profesi druhému šanci," nechala se slyšet herečka.

Fashion Week v New Yorku startuje ve čtvrtek 12. února a Jamie Brewer nemá být na mole jen nevídanou atrakcí. Jak sama dodává, chce být inspirací pro dívky, aby se měly rády takové, jaké jsou.

Píseň kanadské dívky s Downovým syndromem na videoportálu YouTube zhlédlo přes 6 milionů lidí. Podle expertů se jen velmi malé procento lidí s tímto handicapem může naučit zpívat na jakékoli úrovni. | Video:
 

Právě se děje

před 45 minutami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy