První modelka s Downovým syndromem boří stereotypy

jaz
12. 2. 2015 15:00
Na týdnu módy v New Yorku se poprvé projde po mole modelka s Downovým syndromem, vybrala si ji návrhářka Carrie Hammer.
Foto: Jamie Brewer / Facebook

New York – Americká herečka s Downovým syndromem Jamie Brewer je známá především ze seriálu American Horror Story. Nově bude i hvězdou módní přehlídky v rámci New York Fashion Week.

Do své jarní kolekce si ji totiž vybrala návrhářka Carrie Hammer, jejíž modelky jsou v poslední době hodně netradiční. Pro prezentaci své tvorby často využívá amatérky z řad svých zákaznic.

Herečka Jamie Brewer, která je také velmi aktivní v komunitě lidí s Downovým syndromem a jiných neziskových projektech týkajících se lidí se zdravotním postižením, se stala ze dne na den modelkou v podstatě náhodou.

Módní návrhářku totiž požádala zakladatelka organizace Changing The Face Of Beauty, aby se jedna z modelek podobala její dceři Grace, která také trpí Downovým syndromem.

Jamie může být inspirací pro ženy

Zapojení Jamie do módního průmyslu s sebou přineslo i řadu problémů, se kterými se prý zvládla snadno vypořádat. Herečka totiž není prototypem útlé a zkušené modelky, proto bylo nutné vybrat takové šaty z nové kolekce, které sednou její postavě. Navíc se musela naučit chodit na vysokých podpatcích, což bylo pro Jamie nejtěžší, řekla serveru Bustle

"Pokud jste nikdy neviděli ani neslyšeli o odlišnostech, jak můžete vědět, že opravdu existují? Myslím si, že každý v životě by měl být ochoten dát v každé profesi druhému šanci," nechala se slyšet herečka.

Fashion Week v New Yorku startuje ve čtvrtek 12. února a Jamie Brewer nemá být na mole jen nevídanou atrakcí. Jak sama dodává, chce být inspirací pro dívky, aby se měly rády takové, jaké jsou.

Píseň kanadské dívky s Downovým syndromem na videoportálu YouTube zhlédlo přes 6 milionů lidí. Podle expertů se jen velmi malé procento lidí s tímto handicapem může naučit zpívat na jakékoli úrovni. | Video:
 

Právě se děje

Další zprávy