96letá cvičitelka jógy: Na čokoládu a víno nedám dopustit

jaz
14. 9. 2014 8:00
Vitální Američanka udivuje nejen svým přístupem k životu, ale i sedmdesátiletou praxí učitelky jógy.
Foto: YouTube

Westchester (New York) – Tao Porchon-Lynch získala své exotické jméno i lásku k prastarému východnímu učení v Indii, kde také vyrůstala se svým francouzským otcem a indickou matkou.

Tao je o 70 let mladší než její taneční partner.
Tao je o 70 let mladší než její taneční partner. | Video: YouTube

Od svých osmi let začala cvičit jógu, která ji tak nadchla, že se rozhodla ji v dospělosti vyučovat. Během svého života vyzkoušela různé profese, pokoušela se prosadit i jako modelka nebo herečka. V roce 1954 si dokonce zahrála po boku Elizabeth Taylor ve filmu Když jsem naposledy viděl Paříž.

Po 70 letech a po stovkách žáků byla v roce 2012 zapsána do Guinnessovy knihy rekordů coby nejstarší cvičitelka jógy. Jejích knih o meditaci a filmech s lekcemi jógy se nedožil manžel, který zemřel už v roce 1982.

Recept na dlouhověkost? Čokoláda a žádné maso

Tao svůj den začíná vždy v pět hodin ráno a na svém životním stylu si zakládá. Nestresuje se, snaží se být v souladu s přírodou, nejí maso, ale sem tam si dopřeje sklenku svého oblíbeného červeného vína a tmavou čokoládu.

"Nikdo by neměl jíst velké množství jídla. Buďte v kontaktu s přírodou. Díky tomu jsem zdravá," řekla Tao Daily Mail.

Vysoké životní tempo, které by bylo pro mnohé v jejím věku životu nebezpečné, se jí ale mnohdy vymstí. Před pár lety byla na operaci, kdy dostala úplnou náhradu kyčelního kloubu a v roce 2011 si zlomila zápěstí.

Zpomalit ale rozhodně nehodlá. Kromě jógy se věnuje i společenským tancům, které trénuje se svým šestadvacetiletým tanečním partnerem Vardem Margarynem.

 

Právě se děje

Další zprávy