Plnoštíhlá modelka mění 50leté dějiny plavkového časopisu

pej
6. 2. 2015 8:54
Poprvé v padesátileté historii se v časopise The Sports Illustrated Swimsuit objeví plnoštíhlá modelka.
Ashley Graham
Ashley Graham | Foto: Instagram Ashley Graham

New York - Objevit se na titulní stránce plavkového speciálu sportovního magazínu Sports Illustrated se během 50 let jeho existence stalo prestižní záležitostí. Letos poprvé je v časopise i modelka plnějších tvarů, přestože jde pouze o placenou reklamu.   

"Moje tělo je přitažlivé, i když si někdo může myslet, že jsem trochu při těle. Nevidím důvod, proč bych svoje křivky měla schovávat. Naopak každá žena by se s podobnými křivkami měla chlubit," citoval sedmadvacetiletou Ashley Graham Business Insider.  

"Tohle není nadměrná velikost, ale zdravá velikost. Vypadáte nádherně," napsal jeden z jejích fanoušků na facebookové stránce Swimsuitsforall.

Ashley Graham nosí oblečení velikosti L a vloni se stala jednou z pěti plus size modelek, které se objevily na seznamu agentury IMG.

Rodačka z Nebrasky si cestu modelingem začala vyšlapávat ve 12 letech. Objevila se například v kampaních značek Bloomingdale, Nordstrom, Macy, Old Navy nebo v časopisech Vogue a Glamour.

Nechci hubnout, miluji svoje tělo

V roce 2010 si rovněž zahrála v televizní reklamě na oblečení značky Lane Bryant, specializující se na nadměrné velikosti. Spot byl ale záhy po svém spuštění z televizního vysílání stažen kvůli tomu, že byl moc odvážný. Podle majitele firmy byla reklama stažena, protože se v ní objevily plnoštíhlé ženy.

"Hodně často se setkávám s tím, že mi lidé říkají, abych zhubla. Všem odpovídám, že to nepotřebuji. Miluji svoje tělo přesně takové, jaké je," uvedla na webu The Edit.

Speciál The Sports Illustrated Swimsuit Issue vyjde 9. února a Ashley se v něm objeví v plavkách firmy Swimsuits For All. Ta už loni nafotila projekt s názvem Sexy s jakýmikoliv křivkami.

Reklama s Ashley Graham | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy