Plnoštíhlá modelka mění 50leté dějiny plavkového časopisu

pej
6. 2. 2015 8:54
Poprvé v padesátileté historii se v časopise The Sports Illustrated Swimsuit objeví plnoštíhlá modelka.
Ashley Graham
Ashley Graham | Foto: Instagram Ashley Graham

New York - Objevit se na titulní stránce plavkového speciálu sportovního magazínu Sports Illustrated se během 50 let jeho existence stalo prestižní záležitostí. Letos poprvé je v časopise i modelka plnějších tvarů, přestože jde pouze o placenou reklamu.   

"Moje tělo je přitažlivé, i když si někdo může myslet, že jsem trochu při těle. Nevidím důvod, proč bych svoje křivky měla schovávat. Naopak každá žena by se s podobnými křivkami měla chlubit," citoval sedmadvacetiletou Ashley Graham Business Insider.  

"Tohle není nadměrná velikost, ale zdravá velikost. Vypadáte nádherně," napsal jeden z jejích fanoušků na facebookové stránce Swimsuitsforall.

Ashley Graham nosí oblečení velikosti L a vloni se stala jednou z pěti plus size modelek, které se objevily na seznamu agentury IMG.

Rodačka z Nebrasky si cestu modelingem začala vyšlapávat ve 12 letech. Objevila se například v kampaních značek Bloomingdale, Nordstrom, Macy, Old Navy nebo v časopisech Vogue a Glamour.

Nechci hubnout, miluji svoje tělo

V roce 2010 si rovněž zahrála v televizní reklamě na oblečení značky Lane Bryant, specializující se na nadměrné velikosti. Spot byl ale záhy po svém spuštění z televizního vysílání stažen kvůli tomu, že byl moc odvážný. Podle majitele firmy byla reklama stažena, protože se v ní objevily plnoštíhlé ženy.

"Hodně často se setkávám s tím, že mi lidé říkají, abych zhubla. Všem odpovídám, že to nepotřebuji. Miluji svoje tělo přesně takové, jaké je," uvedla na webu The Edit.

Speciál The Sports Illustrated Swimsuit Issue vyjde 9. února a Ashley se v něm objeví v plavkách firmy Swimsuits For All. Ta už loni nafotila projekt s názvem Sexy s jakýmikoliv křivkami.

Reklama s Ashley Graham | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy