Plnoštíhlá modelka mění 50leté dějiny plavkového časopisu

pej
6. 2. 2015 8:54
Poprvé v padesátileté historii se v časopise The Sports Illustrated Swimsuit objeví plnoštíhlá modelka.
Ashley Graham
Ashley Graham | Foto: Instagram Ashley Graham

New York - Objevit se na titulní stránce plavkového speciálu sportovního magazínu Sports Illustrated se během 50 let jeho existence stalo prestižní záležitostí. Letos poprvé je v časopise i modelka plnějších tvarů, přestože jde pouze o placenou reklamu.   

"Moje tělo je přitažlivé, i když si někdo může myslet, že jsem trochu při těle. Nevidím důvod, proč bych svoje křivky měla schovávat. Naopak každá žena by se s podobnými křivkami měla chlubit," citoval sedmadvacetiletou Ashley Graham Business Insider.  

"Tohle není nadměrná velikost, ale zdravá velikost. Vypadáte nádherně," napsal jeden z jejích fanoušků na facebookové stránce Swimsuitsforall.

Ashley Graham nosí oblečení velikosti L a vloni se stala jednou z pěti plus size modelek, které se objevily na seznamu agentury IMG.

Rodačka z Nebrasky si cestu modelingem začala vyšlapávat ve 12 letech. Objevila se například v kampaních značek Bloomingdale, Nordstrom, Macy, Old Navy nebo v časopisech Vogue a Glamour.

Nechci hubnout, miluji svoje tělo

V roce 2010 si rovněž zahrála v televizní reklamě na oblečení značky Lane Bryant, specializující se na nadměrné velikosti. Spot byl ale záhy po svém spuštění z televizního vysílání stažen kvůli tomu, že byl moc odvážný. Podle majitele firmy byla reklama stažena, protože se v ní objevily plnoštíhlé ženy.

"Hodně často se setkávám s tím, že mi lidé říkají, abych zhubla. Všem odpovídám, že to nepotřebuji. Miluji svoje tělo přesně takové, jaké je," uvedla na webu The Edit.

Speciál The Sports Illustrated Swimsuit Issue vyjde 9. února a Ashley se v něm objeví v plavkách firmy Swimsuits For All. Ta už loni nafotila projekt s názvem Sexy s jakýmikoliv křivkami.

Reklama s Ashley Graham | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 20 minutami

Čínský prezident znovu podpořil správkyni Hongkongu, ocenil ji za odvahu

Čínský prezident Si Ťin-pching znovu vyjádřil podporu hongkongské správkyni Carrie Lamové, jejíž odstoupení požadují v Hongkongu v posledních měsících tisíce demonstrantů. Na schůzce v Pekingu rovněž ocenil odvahu Lamové vládnout Hongkongu v nynější "výjimečné době". Šest měsíců trvající protesty uvrhly oblast do největší krize od roku 1997, kdy se tato bývalá britská kolonie vrátila pod čínskou správu.

Lamová přicestovala na návštěvu pevninské Číny poprvé od hongkongských listopadových voleb do místních rad, v nichž jasně zvítězili prodemokratičtí kandidáti. Tyto rady sice nemají velkou reálnou moc, hlasování bylo ale považováno za neoficiální referendum o vládě Lamové a demokratických reformách, které prosazují demonstranti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy