Dětská modelka z Ruska rozděluje svět. Má být sexsymbolem?

ČTK ČTK
5. 1. 2015 10:16
Fotografie údajně nejkrásnější holčičky na světě budí kontroverzi, podle kritiků je dívenka na modeling příliš mladá.
Foto: Kristina Pimen / Instagram

Moskva - Devítiletou Kristinu Pimenovovou považují četná zahraniční média za nejkrásnější holčičku na světě. Pózuje pro Armaniho a Roberta Cavalliho. Avšak dívence s andělskou tvářičkou je její popularita docela lhostejná, píše agentura AFP.

Kristina, jíž bylo 27. prosince devět let a kariéru zahájila už jako tříletá, je dcerou fotbalisty Ruslana Pimenova. "Je velmi skromná, neví, co to je být celebritou," říká její matka Glikeria Pimenovová.

Děvčátko s velkýma modrýma očima, dlouhými kaštanovými vlasy a okouzlujícím úsměvem má na Facebooku téměř 2,5 milionu fanoušků a na aplikaci Instagram jich je kolem půl milionu. Glikeria, která spravuje všechny účty své dcerky na sociálních sítích, tam pravidelně umísťuje její nejhezčí fotografie.

Četná zahraniční média, jako britský Daily Mirror, ji označují za nejkrásnější holčičku na světě.

Ačkoli Kristina předvádí módu pro nejznámější návrháře světa, nikdy s ní prý nikdo o její popularitě nemluvil. "Doma takové slovo prostě nepoužíváme," říká její matka.

Příliš mladá na modeling?

Nedávno dívenka vyvolala kritické ohlasy poté, co byly na internetu zveřejněny některé její fotografie, které někteří uživatelé sítě považují za příliš smyslné.

"Je příliš mladá na to, aby byla sexuálním symbolem," napsala jedna její fanynka k fotografii, kde Kristina s vlajícími vlasy pózuje ve zvedající se minisukni odhalující její nohy vedle starého tiskařského stroje.

"Nezapomeň, že jsi dítě!" radí jí jiná obdivovatelka.

Taková prezentace dívenek zavánějící zdůrazňováním sexuality neodpovídajícím věku je pravidelně předmětem diskusí. Ve Francii byly fotografie třináctileté modelky Thylane Blondeauové v magazínech Vogue a Jalousie považovány za více než smyslné. Francouzský parlament dokonce loni v lednu zakázal soutěže krásy pro mladší třinácti let.

Kristinina matka takové kritiky odmítá. "Jestliže někdo reaguje na fotografie nenormálním způsobem, není to můj problém. Kristina se fotografuje už několik let a stále zůstává okouzlujícím dítětem," tvrdí.

Kristina horuje pro uměleckou gymnastiku a věnuje čtyři až pět hodin denně tréninku. Vstává pravidelně v půl osmé a jde do školy. "Je to dívka jako každá jiná a chodí do normální školy v Moskvě," uvádí Glikeria, původně ekonomka, která přestala pracovat jako modelka po Kristinině narození.

Děvčátko má nabitý den: po vyučování a tréninku se domů vrací v osm hodin večer, někdy prý i později, má jen jeden den v týdnu na odpočinek a jen jeden měsíc prázdnin. Když jí zbude volný čas, čte Alenku v říši divů, Malého prince nebo řecké báje a pověsti nebo se svým chytrým telefonem natáčí minifilmy. Chce prý být herečkou nebo režisérkou.

"Nemyslím, že je její popularita spojena s její kariérou modelky. Je to jen pokračování velkého zájmu, který o ni lidé projevují už od jejího narození," říká její matka. Když jdou spolu na procházku, "lidé k nám přistupují a skládají nám poklony. Kristina je obdařena obrovskou vnitřní krásou. Možná to ostatní cítí. A pak také mnozí shledávají její tvář atraktivní," soudí Glikeria.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 7 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy