Dětská modelka z Ruska rozděluje svět. Má být sexsymbolem?

ČTK ČTK
5. 1. 2015 10:16
Fotografie údajně nejkrásnější holčičky na světě budí kontroverzi, podle kritiků je dívenka na modeling příliš mladá.
Foto: Kristina Pimen / Instagram

Moskva - Devítiletou Kristinu Pimenovovou považují četná zahraniční média za nejkrásnější holčičku na světě. Pózuje pro Armaniho a Roberta Cavalliho. Avšak dívence s andělskou tvářičkou je její popularita docela lhostejná, píše agentura AFP.

Kristina, jíž bylo 27. prosince devět let a kariéru zahájila už jako tříletá, je dcerou fotbalisty Ruslana Pimenova. "Je velmi skromná, neví, co to je být celebritou," říká její matka Glikeria Pimenovová.

Děvčátko s velkýma modrýma očima, dlouhými kaštanovými vlasy a okouzlujícím úsměvem má na Facebooku téměř 2,5 milionu fanoušků a na aplikaci Instagram jich je kolem půl milionu. Glikeria, která spravuje všechny účty své dcerky na sociálních sítích, tam pravidelně umísťuje její nejhezčí fotografie.

Četná zahraniční média, jako britský Daily Mirror, ji označují za nejkrásnější holčičku na světě.

Ačkoli Kristina předvádí módu pro nejznámější návrháře světa, nikdy s ní prý nikdo o její popularitě nemluvil. "Doma takové slovo prostě nepoužíváme," říká její matka.

Příliš mladá na modeling?

Nedávno dívenka vyvolala kritické ohlasy poté, co byly na internetu zveřejněny některé její fotografie, které někteří uživatelé sítě považují za příliš smyslné.

"Je příliš mladá na to, aby byla sexuálním symbolem," napsala jedna její fanynka k fotografii, kde Kristina s vlajícími vlasy pózuje ve zvedající se minisukni odhalující její nohy vedle starého tiskařského stroje.

"Nezapomeň, že jsi dítě!" radí jí jiná obdivovatelka.

Taková prezentace dívenek zavánějící zdůrazňováním sexuality neodpovídajícím věku je pravidelně předmětem diskusí. Ve Francii byly fotografie třináctileté modelky Thylane Blondeauové v magazínech Vogue a Jalousie považovány za více než smyslné. Francouzský parlament dokonce loni v lednu zakázal soutěže krásy pro mladší třinácti let.

Kristinina matka takové kritiky odmítá. "Jestliže někdo reaguje na fotografie nenormálním způsobem, není to můj problém. Kristina se fotografuje už několik let a stále zůstává okouzlujícím dítětem," tvrdí.

Kristina horuje pro uměleckou gymnastiku a věnuje čtyři až pět hodin denně tréninku. Vstává pravidelně v půl osmé a jde do školy. "Je to dívka jako každá jiná a chodí do normální školy v Moskvě," uvádí Glikeria, původně ekonomka, která přestala pracovat jako modelka po Kristinině narození.

Děvčátko má nabitý den: po vyučování a tréninku se domů vrací v osm hodin večer, někdy prý i později, má jen jeden den v týdnu na odpočinek a jen jeden měsíc prázdnin. Když jí zbude volný čas, čte Alenku v říši divů, Malého prince nebo řecké báje a pověsti nebo se svým chytrým telefonem natáčí minifilmy. Chce prý být herečkou nebo režisérkou.

"Nemyslím, že je její popularita spojena s její kariérou modelky. Je to jen pokračování velkého zájmu, který o ni lidé projevují už od jejího narození," říká její matka. Když jdou spolu na procházku, "lidé k nám přistupují a skládají nám poklony. Kristina je obdařena obrovskou vnitřní krásou. Možná to ostatní cítí. A pak také mnozí shledávají její tvář atraktivní," soudí Glikeria.

 

Právě se děje

Další zprávy