prodej

Začal předprodej na Pražské jaro, největší zájem je o zahajovací koncert

Tento pátek začal předprodej vstupenek na příští ročník festivalu Pražské jaro. Největšímu zájmu se tradičně těší zahajovací koncert, kde 12. května zazní Má vlast od Bedřicha Smetany v podání orchestru Velšské národní opery pod taktovkou Tomáše Hanuse. Osmasedmdesátý ročník akce zahrne téměř čtyři desítky koncertů, do prodeje jde téměř 26 tisíc vstupenek. Do páteční 14. hodiny jich organizátoři prodali okolo 2500 za 4,9 milionu korun.

Podle mluvčího Juraje Gerberyho je zájem také o závěrečný koncert 2. června v Obecním domě, kde vystoupí Česká filharmonie pod vedením dirigenta Christopha Eschenbacha. "Dále se dobře prodává recitál pianisty Igora Levita, recitál Magdaleny Kožené s Mitsuko Uchida a hostování Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu s Danielem Hardingem," vypočítává Gerbery.

Podle ředitele festivalu Pavla Trojana zůstávají ceny na přibližně stejné úrovni jako dosud. Nejdražší jsou na zahajovací a závěrečný koncert, kde se částky pohybují mezi 3400 až 4900 korunami.

Zdroj: ČTK

Po několika dnech je z ní bestseller. Gottovy autobiografie už se prodalo 30 tisíc výtisků

Krátce po vydání se bestsellerem stala autobiografie Karla Gotta nazvaná Má cesta za štěstím. Necelý týden poté, co vyšla v den zpěvákových nedožitých 82. narozenin, již je rozprodán první náklad 30 tisíc výtisků, oznámila distribuční společnost Euromedia Group. V Česku se neoficiální hranice bestselleru pohybuje okolo 10 tisíc prodaných výtisků.

"Výroba knihy běží kontinuálně od začátku června a předpokládáme, že bude pokračovat minimálně do konce listopadu. Klíčové budou kapacity a schopnosti tiskáren," říká obchodní ředitel Euromedie Josef Pulchart. Kniha stojí 1229 korun, dotisk do knihkupectví dorazí tento pátek.

Zdroj: ČTK
Pokračovat