Pošlete Santovi vakcínu proti koronaviru, napsal šestiletý kluk farmaceutické firmě

ČTK ČTK
26. 12. 2020 19:49
Šestiletý chlapec z Irska Callum Thornhill se v listopadu obrátil na americkou farmaceutickou firmu s prosbou, zda by mohla poslat vakcínu proti koronaviru na severní pól Santa Clausovi a jeho skřítkům. Chlapci nejprve odpovědělo vedení firmy v Irsku, poté i generální ředitel společnosti Pfizer.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

"Milý Pfizere, slyšel jsem, že jste vyrobili novou vakcínu na koronavirus. Dobrá práce. Pošlete nějakou na severní pól pro Santu a jeho skřítky, prosím. Chceme zachránit Vánoce, aby byly všechny děti šťastné," napsal v dopise Callum Thornhill. Informoval o tom list Irish Examiner.

Irská pobočka společnosti Pfizer chlapci za dva týdny odepsala a ujistila ho, že jsou se Santou v kontaktu a paní Santová, sobi, skřítci i Santa sám jsou v pořádku a budou moci doručovat dárky. K původnímu dopisu se na sociální síti Linked-in vyjádřil i Albert Bourla, generální ředitel firmy Pfizer. "Právě takovéto dopisy nám všem dodávají naději," napsal.

Mohlo by vás zajímat: Z očkování je politikum, kampaň je zanedbaná. Bez něj to nikdy neskončí, říká Chlíbek

Cirkulace viru v populaci je, musíme očkovat, jestli chceme normální život, říká Roman Chlíbek, vedoucí epidemiologické skupiny ministerstva. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy