Pošlete Santovi vakcínu proti koronaviru, napsal šestiletý kluk farmaceutické firmě

ČTK ČTK
26. 12. 2020 19:49
Šestiletý chlapec z Irska Callum Thornhill se v listopadu obrátil na americkou farmaceutickou firmu s prosbou, zda by mohla poslat vakcínu proti koronaviru na severní pól Santa Clausovi a jeho skřítkům. Chlapci nejprve odpovědělo vedení firmy v Irsku, poté i generální ředitel společnosti Pfizer.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

"Milý Pfizere, slyšel jsem, že jste vyrobili novou vakcínu na koronavirus. Dobrá práce. Pošlete nějakou na severní pól pro Santu a jeho skřítky, prosím. Chceme zachránit Vánoce, aby byly všechny děti šťastné," napsal v dopise Callum Thornhill. Informoval o tom list Irish Examiner.

Irská pobočka společnosti Pfizer chlapci za dva týdny odepsala a ujistila ho, že jsou se Santou v kontaktu a paní Santová, sobi, skřítci i Santa sám jsou v pořádku a budou moci doručovat dárky. K původnímu dopisu se na sociální síti Linked-in vyjádřil i Albert Bourla, generální ředitel firmy Pfizer. "Právě takovéto dopisy nám všem dodávají naději," napsal.

Mohlo by vás zajímat: Z očkování je politikum, kampaň je zanedbaná. Bez něj to nikdy neskončí, říká Chlíbek

Cirkulace viru v populaci je, musíme očkovat, jestli chceme normální život, říká Roman Chlíbek, vedoucí epidemiologické skupiny ministerstva. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy