Jak cizinci vidí Ježíška? Pomáhají mu skřeti, má vesmírnou loď a využívá 5G síť

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
23. 12. 2020 6:00
Ježíšek naděluje dárky pod stromeček jen asi v deseti zemích světa. Kromě Česka je to většina jeho sousedů, Maďarsko a některé země bývalé Jugoslávie. Aktuálně.cz oslovilo 10 cizinců, kteří na Vánoce mají jiné tradice, aby se pokusili popsat, jak Ježíšek vlastně vypadá a jakým způsobem podle nich naděluje dárky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Marco Ugolini, Ital žijící v Anglii

Má superschopnosti a létá na vesmírné lodi

"Dětem v Itálii nosí dárky Babbo Natale, což je v doslovném překladu Otec Vánoc. O Ježíškovi jsem nikdy neslyšel. Zní to divně a upřímně i trochu směšně. Pocházím z katolické země, a i když nejsem věřící, Ježíš Kristus je nejdůležitější postavou vánočních betlémů. Dovedu si představit, že spojení duchovna s materialistickým světem by mohlo někoho i naštvat," říká šestatřicetiletý Ital.

"Chápu, že je to jen pohádka pro děti, ale jak vůbec novorozenec může rozdávat dárky? Pokud snad děti nevěří, že Ježíšek využívá nějaký druh magie. V takovém případě si dokážu docela dobře představit, že má superschopnosti, jako je například telepatie, teleportace a umí využívat laserové paprsky. Možná i létá na vesmírné lodi."

 

Právě se děje

před 37 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy