Jak cizinci vidí Ježíška? Pomáhají mu skřeti, má vesmírnou loď a využívá 5G síť

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
23. 12. 2020 6:00
Ježíšek naděluje dárky pod stromeček jen asi v deseti zemích světa. Kromě Česka je to většina jeho sousedů, Maďarsko a některé země bývalé Jugoslávie. Aktuálně.cz oslovilo 10 cizinců, kteří na Vánoce mají jiné tradice, aby se pokusili popsat, jak Ježíšek vlastně vypadá a jakým způsobem podle nich naděluje dárky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Marco Ugolini, Ital žijící v Anglii

Má superschopnosti a létá na vesmírné lodi

"Dětem v Itálii nosí dárky Babbo Natale, což je v doslovném překladu Otec Vánoc. O Ježíškovi jsem nikdy neslyšel. Zní to divně a upřímně i trochu směšně. Pocházím z katolické země, a i když nejsem věřící, Ježíš Kristus je nejdůležitější postavou vánočních betlémů. Dovedu si představit, že spojení duchovna s materialistickým světem by mohlo někoho i naštvat," říká šestatřicetiletý Ital.

"Chápu, že je to jen pohádka pro děti, ale jak vůbec novorozenec může rozdávat dárky? Pokud snad děti nevěří, že Ježíšek využívá nějaký druh magie. V takovém případě si dokážu docela dobře představit, že má superschopnosti, jako je například telepatie, teleportace a umí využívat laserové paprsky. Možná i létá na vesmírné lodi."

 

Právě se děje

před 35 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy