Děti nakreslily, jak vypadá Ježíšek. Má ostny, křídla i červený oblek, podívejte se

Děti nakreslily, jak vypadá Ježíšek. Má ostny, křídla i červený oblek, podívejte se
Daniel, 3.A.
Aneta, 3.A.
Odetka, 3.A.
Aktuálně.cz oslovilo čtrnáct dětí ve zlomovém věku osmi až devíti let, aby nakreslily, jak si Ježíška představují. Takto ho vidí Niki.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 12. 2020 12:39
Kdo nosí dárky a kolik jich letos přinese? Čím starší děti jsou, tím více podrobností chtějí o Vánocích vědět. Tak například: jak to Ježíšek stihne, jestli má superschopnosti i jak vypadá. Aktuálně.cz oslovilo třináct dětí ve zlomovém věku osmi až devíti let, aby nakreslily, jak si Ježíška představují a proč.

Obrázky nakreslily děti z 3.A ze základní školy v Horoměřicích u Prahy, které vede pedagožka Marie Škorňová. "Obrázky mě mile překvapily. Nikdo neváhal, hned věděl, jak to chce namalovat. Pobavil mě obrázek ježka a taky mě oslovil obrázek dušičky," říká třídní učitelka.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy