Děti nakreslily, jak vypadá Ježíšek. Má ostny, křídla i červený oblek, podívejte se

Děti nakreslily, jak vypadá Ježíšek. Má ostny, křídla i červený oblek, podívejte se
Daniel, 3.A.
Aneta, 3.A.
Odetka, 3.A.
Aktuálně.cz oslovilo čtrnáct dětí ve zlomovém věku osmi až devíti let, aby nakreslily, jak si Ježíška představují. Takto ho vidí Niki.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 12. 2020 12:39
Kdo nosí dárky a kolik jich letos přinese? Čím starší děti jsou, tím více podrobností chtějí o Vánocích vědět. Tak například: jak to Ježíšek stihne, jestli má superschopnosti i jak vypadá. Aktuálně.cz oslovilo třináct dětí ve zlomovém věku osmi až devíti let, aby nakreslily, jak si Ježíška představují a proč.

Obrázky nakreslily děti z 3.A ze základní školy v Horoměřicích u Prahy, které vede pedagožka Marie Škorňová. "Obrázky mě mile překvapily. Nikdo neváhal, hned věděl, jak to chce namalovat. Pobavil mě obrázek ježka a taky mě oslovil obrázek dušičky," říká třídní učitelka.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 43 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy