Graffiti oživilo staré výměníky na sídlištích. Kafkou, komiksem i pohledem na moře

Foto: Pražská teplárenská
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 7. 2019 18:52
Už pátým rokem barví umělci výměníky tepla na pražských sídlištích. Nevzhledné krychle vznikly s výstavbou panelových domů v době minulého režimu, postupně ale začaly chátrat a staly se terčem vandalismu. Pražská teplárenská proto před pěti lety vybídla umělce, aby malým továrnám na teplo dali novou tvář. Podívejte se na ta nejpovedenější díla, s graffiti budou pouliční umělci pokračovat i letos.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy