Fotky: Downův syndrom není překážkou ve štěstí, děti nejsou postižené, ukazují umělci

Foto: Kateřina Sýsová a Jan Pecháček, Jitka Kozáková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
20. 6. 2019 8:39
Koláž nálad a pocitů, které přesahují jedince a dotýkají se celé společnosti. Takhle vidí význam slova Moodboard studenti Ateliéru vizuální komunikace Štěpánky Stein. Jejich nová výstava v Czech Photo Centre představuje několik souborů fotografií, které se dotýkají témat dospívání, psychedelických večírků i života s Downovým syndromem. "Vadilo nám, že na takové děti lidé nahlížejí především jako na těžce postižené, ženy ze strachu chodí i na potrat," říká spoluautorka Kateřina Sýsová, která na výstavě ukazuje plnohodnotné dětství dvou abnormálních jedinců. Podívejte se na její práci v galerii a přečtěte si, co o svých dílech říkají i další autoři výstavy.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Házenkářky Mostu s předstihem vyhrály interligu

Házenkářky Mostu s předstihem vyhrály česko-slovenskou interligu. Po výhře 35:27 v šlágru nad Porubou už ve zbylých čtyřech kolech nemohou být předstiženy a společnou soutěž vyhrály potřetí v historii po letech 2013 a 2018.

Černým andělům se ve 22. kole povedla i s úroky odveta za říjnovou jednogólovou porážku z palubovky Poruby (25:26). To je také jediná ztráta českých šampionek v tomto ročníku soutěže.

Baník se vrátil na interligový trůn po loňském druhém místě, kdy o bod nestačil na dlouhodobě nejlepší slovenský celek Michalovce.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Situaci v Idlibu bude Erdogan řešit s Putinem, Merkelovou a Macronem na začátku března

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že 5. března bude o situaci v severosyrské provincii Idlib hovořit na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. V Idlibu syrská armáda pokračuje v postupu proti rebelům, které podporuje Ankara, a v sobotu při její palbě zahynul další turecký voják.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Snowboardcrossařka Samková vyhrála závod Evropského poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála závod Evropského poháru v německém Grasgehrenu. Mistryně světa slavila vítězství po delší době, poté co se v elitním Světovém poháru dočkala triumfu pouze v prosincovém úvodním závodě v Montafonu a v dalších třech startech se musela spokojit jen s účastí v malém finále.

"Jsem spokojená, zase jsem si oživila, jaký to je vyhrávat," uvedla v nahrávce pro média Samková. "Samozřejmě ta konkurence na Evropském poháru není tak velká, bylo tady ale pět šest holek, co jezdí svěťáky, takže super," dodala.

V neděli je na programu další závod. Světový pohár bude pokračovat až o prvním březnovém víkendu v Sierra Nevadě. Samkové v něm patří po čtyřech závodech třetí místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy