Fotky: Downův syndrom není překážkou ve štěstí, děti nejsou postižené, ukazují umělci

Foto: Kateřina Sýsová a Jan Pecháček, Jitka Kozáková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
20. 6. 2019 8:39
Koláž nálad a pocitů, které přesahují jedince a dotýkají se celé společnosti. Takhle vidí význam slova Moodboard studenti Ateliéru vizuální komunikace Štěpánky Stein. Jejich nová výstava v Czech Photo Centre představuje několik souborů fotografií, které se dotýkají témat dospívání, psychedelických večírků i života s Downovým syndromem. "Vadilo nám, že na takové děti lidé nahlížejí především jako na těžce postižené, ženy ze strachu chodí i na potrat," říká spoluautorka Kateřina Sýsová, která na výstavě ukazuje plnohodnotné dětství dvou abnormálních jedinců. Podívejte se na její práci v galerii a přečtěte si, co o svých dílech říkají i další autoři výstavy.
 

Právě se děje

před 22 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy