Foto: Tohle je příběh Tomáše Slavaty. Statečného, ale plachého filantropa

Foto: Tohle je příběh Tomáše Slavaty. Statečného, ale plachého filantropa
Tomáš Slavata pochází z nefunkční rodiny. Staraly se o něj starší sestry nebo se taky jako malý staral o sebe sám. V pubertě sprejoval vagony metra, pak už ale převážily vášeň pro sport a také smysl pro fair play a čestnost.
Tomáš se místo v graffiti našel ve vrcholovém sportu. Vrhl se na terénní triatlon, protože je to pořádná dřina, která vytěsní všechny problémy z hlavy a umožní usnout.
Extrémní výzvy jsou pro Tomáše to pravé. Třeba si ve 21 letech osvojil své dva synovce z dětského domova.
Tomáš Slavata ale pomáhá i tisícovkám cizích dětí. Objíždí dětské domovy a snaží se zdejší děti motivovat, aby zabojovaly o co nejlepší život. Jako on. Pořádá sportovní kempy i seriál závodů Slavata tour, v nichž soutěží děti ze složitých sociálních poměrů a z dětských domovů v duatlonu.
Foto: Jiří Januška
hrz hrz
4. 9. 2018 16:31
Filantrop a triatlonista Tomáš Slavata otevřeně popisuje svůj životní příběh v právě vycházející knížce Trojboj s draky. Jako malý zažil zanedbávání péče, násilí i šikanu, od té doby zadrhává a má noční můry. Proto dře na druhé, pomáhá tisícům dětí s podobně těžkým osudem a své peníze investuje právě do nich. Jeho mottem je "Když spadneš na zadek, postav se na nohy. A podej někomu ruku".
 

Právě se děje

Další zprávy