Foto: Tohle je příběh Tomáše Slavaty. Statečného, ale plachého filantropa

Foto: Tohle je příběh Tomáše Slavaty. Statečného, ale plachého filantropa
Tomáš Slavata pochází z nefunkční rodiny. Staraly se o něj starší sestry nebo se taky jako malý staral o sebe sám. V pubertě sprejoval vagony metra, pak už ale převážily vášeň pro sport a také smysl pro fair play a čestnost.
Tomáš se místo v graffiti našel ve vrcholovém sportu. Vrhl se na terénní triatlon, protože je to pořádná dřina, která vytěsní všechny problémy z hlavy a umožní usnout.
Extrémní výzvy jsou pro Tomáše to pravé. Třeba si ve 21 letech osvojil své dva synovce z dětského domova.
Tomáš Slavata ale pomáhá i tisícovkám cizích dětí. Objíždí dětské domovy a snaží se zdejší děti motivovat, aby zabojovaly o co nejlepší život. Jako on. Pořádá sportovní kempy i seriál závodů Slavata tour, v nichž soutěží děti ze složitých sociálních poměrů a z dětských domovů v duatlonu.
Foto: Jiří Januška
hrz hrz
4. 9. 2018 16:31
Filantrop a triatlonista Tomáš Slavata otevřeně popisuje svůj životní příběh v právě vycházející knížce Trojboj s draky. Jako malý zažil zanedbávání péče, násilí i šikanu, od té doby zadrhává a má noční můry. Proto dře na druhé, pomáhá tisícům dětí s podobně těžkým osudem a své peníze investuje právě do nich. Jeho mottem je "Když spadneš na zadek, postav se na nohy. A podej někomu ruku".
 

Právě se děje

před 7 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy