Foto: Tohle je příběh Tomáše Slavaty. Statečného, ale plachého filantropa

Foto: Tohle je příběh Tomáše Slavaty. Statečného, ale plachého filantropa
Tomáš Slavata pochází z nefunkční rodiny. Staraly se o něj starší sestry nebo se taky jako malý staral o sebe sám. V pubertě sprejoval vagony metra, pak už ale převážily vášeň pro sport a také smysl pro fair play a čestnost.
Tomáš se místo v graffiti našel ve vrcholovém sportu. Vrhl se na terénní triatlon, protože je to pořádná dřina, která vytěsní všechny problémy z hlavy a umožní usnout.
Extrémní výzvy jsou pro Tomáše to pravé. Třeba si ve 21 letech osvojil své dva synovce z dětského domova.
Tomáš Slavata ale pomáhá i tisícovkám cizích dětí. Objíždí dětské domovy a snaží se zdejší děti motivovat, aby zabojovaly o co nejlepší život. Jako on. Pořádá sportovní kempy i seriál závodů Slavata tour, v nichž soutěží děti ze složitých sociálních poměrů a z dětských domovů v duatlonu.
Foto: Jiří Januška
hrz hrz
4. 9. 2018 16:31
Filantrop a triatlonista Tomáš Slavata otevřeně popisuje svůj životní příběh v právě vycházející knížce Trojboj s draky. Jako malý zažil zanedbávání péče, násilí i šikanu, od té doby zadrhává a má noční můry. Proto dře na druhé, pomáhá tisícům dětí s podobně těžkým osudem a své peníze investuje právě do nich. Jeho mottem je "Když spadneš na zadek, postav se na nohy. A podej někomu ruku".
 

Právě se děje

před 20 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy