Obrazem: Neskutečné modely. Tihle krasavci soutěžili o titul nejhezčího psa

Podívejte se na finalisty nejprestižnější a nejstarší psí soutěže na světě.
Bišonek Donald si dopřává posledních úprav své srsti před přísným hodnocením poroty. Ostatně zástupce stejné rasy ovládl loňský ročník soutěže.
Jorkšírský teriér Pip majestátně sedí na své rudé podušce.
Neapolský mastin (mastiff) Romeo odpočívá během soutěže.
Někteří mastinové tak trochu přerůstají páníčkům přes hlavu, jako třeba Marshall.
Foto: Reuters
Každoroční soutěž Westminster Kennel Club Dog Show v New Yorku je druhou nejstarší sportovní soutěží v USA hned po koňských dostizích Kentucky Derby. Letos se konal již 143. ročník, přihlásilo se do něj téměř 3000 soutěžících ze všech padesáti států USA a ze čtrnácti dalších zemí včetně Ruska, Mexika, Brazílie, Kanady a Japonska. Kromě sportovních klání tu proběhla i psí soutěž krásy, zřejmě nejprestižnější na světě. Podívejte se na ty nejzajímavější modely.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy