Obrazem: Neskutečné modely. Tihle krasavci soutěžili o titul nejhezčího psa

Podívejte se na finalisty nejprestižnější a nejstarší psí soutěže na světě.
Bišonek Donald si dopřává posledních úprav své srsti před přísným hodnocením poroty. Ostatně zástupce stejné rasy ovládl loňský ročník soutěže.
Jorkšírský teriér Pip majestátně sedí na své rudé podušce.
Neapolský mastin (mastiff) Romeo odpočívá během soutěže.
Někteří mastinové tak trochu přerůstají páníčkům přes hlavu, jako třeba Marshall.
Foto: Reuters
Reuters Magazín hrz dap Reuters, Magazín, hrz, dap
12. 2. 2019 11:59
Každoroční soutěž Westminster Kennel Club Dog Show v New Yorku je druhou nejstarší sportovní soutěží v USA hned po koňských dostizích Kentucky Derby. Letos se konal již 143. ročník, přihlásilo se do něj téměř 3000 soutěžících ze všech padesáti států USA a ze čtrnácti dalších zemí včetně Ruska, Mexika, Brazílie, Kanady a Japonska. Kromě sportovních klání tu proběhla i psí soutěž krásy, zřejmě nejprestižnější na světě. Podívejte se na ty nejzajímavější modely.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy