Fascinující podívaná z Vietnamu. Most podepřený obříma rukama láká davy turistů

Klikněte pro vstup do galerie.
Nedaleko města Danang ve středním Vietnamu otevřeli novou vyhlídku. Lávka Gold Bridge se klene přes údolí ve výšce 1000 metrů nad mořem.
Dlouhá je 150 metrů.
Návštěvníky láká i díky svému netradičnímu vzhledu. Ze strany ji nečekaně podpírá obří kamenná ruka.
"Lávka vytváří na obloze chodník mezi mlžnou a pohádkovou zemí na hoře Ba Na," přiblížil pro agenturu AFP jeden z hlavních projektantů Vu Viet Anh ze společnosti TA Landscape Architecture.
Foto: Reuters
Reuters Magazín Dan Poláček Reuters, Magazín, Dan Poláček
4. 8. 2018 19:30
Nedaleko města Danang ve středním Vietnamu se od června tyčí neobvyklá lávka. Ve výšce 1000 metrů ji podpírají dvě obrovské kamenné ruce. Most s názvem Golden Bridge se těší zájmu turistů i lidí na sociálních sítích.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy