Modelka s Downovým syndromem bourá stereotypy. Objevila se i na newyorském týdnu módy

Modelka s Downovým syndromem bourá stereotypy. Objevila se i na newyorském týdnu módy
Rodilá Australanka je totiž první modelkou s Downovým syndromem, která se zúčastnila newyorského týdne módy.
V New Yorku předvedla například modely módního salonu Lulu et Gigi, Nonie nebo House of Byfield.
V doprovodu svojí matky se Stuartová chystá i na týden módy do Londýna.
"Připravovat se nemusí. Prostě miluje módu. Pokaždé, když se dostane do zákulisí, začnou ji česat a líčit, je nadšená," dodala její matka.
Foto: Reuters
Dan Poláček Reuters Magazín Dan Poláček, Reuters, Magazín
22. 9. 2018 17:31
Dvaadvacetiletá Madeline Stuartová se narodila s Downovým syndromem a odmalička se chtěla stát modelkou. Do módního průmyslu se jí podařilo prorazit už v roce 2015. "Madeline pomáhá měnit svět k lepšímu," říká její matka a manažerka.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy