Bond nemá čas zemřít, pořád totiž cestuje. Podívejte se, kde se točila nová bondovka

V hlavní roli agenta 007 se opět představí Daniel Craig, jeho protivníkem je tentokrát Rami Malek.
Další norskou lokací již 25. bondovky se stala 8,3 kilometru dlouhá silnice na středozápadě Norska, která vede ze souostroví Eide do města Averøy. V hlavní roli zde bylo především auto Aston Martin V8 Vantage. Silnice byla vystavěna na konci 80. let 20. století.
Na Jamajce si Daniel Craig zahrál po boku Lashany Lynchové jako agentky 00, která jej měla zastoupit poté, co Bond odešel ze služby. Během natáčení si však herec zranil nohu a musel podstoupit operační zákrok.
Jihoitalské město bylo založeno ve 3. století před naším letopočtem a jeho nejstarší část patří od roku 1993 do UNESCO. V uličkách se zde odehrávají honičky a přestřelky v Bondově Aston Martinu DB5.
V červenci se filmaři přesunuli do Skotské Vysočiny. Zde pořizovali záběry v okolí města Aviemore a přilehlém Národním parku Cairngorms.
Foto: Nicole Dove, Metro-Goldwyn-Mayer
Magazín Magazín
9. 12. 2019 16:00
Produkční společnost Metro-Goldwyn-Mayer minulý týden představila první trailer k nové bondovce s názvem Není čas zemřít. V hlavní roli agenta 007 se naposledy představí Daniel Craig, jeho protivníkem je tentokrát oscarový herec Rami Malek. Podívejte se, kde všude se 25. bondovka natáčela.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy