Novou agentkou 007 bude černoška, Bond ale zůstane Bondem, slibují tvůrci

Magazín Magazín
15. 7. 2019 11:13
V nejnovější bondovce se poprvé objeví ženská představitelka agenta 007. Ztvární ji herečka Lashana Lynchová, která hrála například v letošním komiksovém hitu Captain Marvel. Jamese Bonda bude ovšem nadále hrát Daniel Craig.
Seznamte se s agentkou 007. Lashana Lynchová ve svých dosavadních rolích | Video: Aktuálně.cz

Podle deníku The Independent by si v 25. pokračování populární špionážní série měla zahrát britská herečka Lashana Lynchová. Její postava bude mít coby Bondova náhrada za úkol přivést agenta ve výslužbě zpátky do práce na nové misi. Jamese Bonda pak opět ztvární Daniel Craig, který zazářil v posledních čtyřech dílech ságy.

"V klíčové scéně na začátku filmu si šéf britských tajných služeb známý jako M zavolá agenta 007 do kanceláře. Místo Craiga ale vstoupí Lashana, která je žena, a navíc černoška. Je to ten typ scény, při které divákům spadne čelist. Bond zůstává pořád Bondem, ale na pozici agenta 007 ho nahradí tahle překrásná dáma," prozradil novinářům zdroj z prostředí štábu.

Ten také doplnil, že se James Bond ve snímku pokusí agentku 007 svést, ale že jeho snaha nedopadne na úrodnou půdu.

Nejnovější bondovka by měla jít do kin v roce 2020. Režíroval ji Cary Joji Fukunaga, který natočil například romantické drama Jana Eyrová, horor To nebo první sérii detektivky Temný případ.

Video: Nový X-Men může pořádně nudit, myslí si Kamil Fila

Fyzickou sílu v novém X-Menovy nahradily telekinetické a telepatické schopnosti. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy