FOTO Hračky našeho mládí. Najdete i tu svoji?

FOTO Hračky našeho mládí. Najdete i tu svoji?
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
4. 9. 2015 9:30
Igráčci, mončičáci, angličáky, pokojíčky pro panenky... Pamatujete?

Výstava Hračky našeho mládí musela být na zámku v Novém Městě nad Metují pro velký zájem prodloužena až do 13. září. Na expozici nadšeně jásají nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod, ať již z řad rodičů, či prarodičů. Každý si tu najde tu svoji hračku. Sbírka obsahuje kousky od 30. do 80. let 20. století.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy