TEST Večerníček slaví 50 let. Znáte dobře jeho pohádky?

hrz
1. 6. 2015 18:14
Vyzkoušejte se v našem kvízu ke Dni dětí, ať už jste malí, nebo velcí.
Foto: Česká televize

Večerníček slaví padesáté narozeniny. Je to fenomén, který nemá na televizních obrazovkách obdoby. Na vzniku večerníčků se tradičně podílejí přední čeští výtvarníci a ilustrátoři.

K narozeninám dostal oblíbený pořad mimo jiné dvě pozoruhodné výstavy - v prostorách Musea Kampa a Valdštejnské jízdárny. První návštěvníci si je mohli prohlédnout v sobotu 30. května.

"Večerníček je fenomén, na kterém vyrostly a stále vyrůstají celé generace. A proto je tato jedinečná výstava nejen oslavou dětského světa fantazie, ale také jakýmsi holdem a poděkováním umění českých animátorů, výtvarníků i scenáristů a režisérů," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Jak dobře znáte večerníčky? Vyzkoušejte se v našem testu!

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy