VIDEO: Tak vypadá říše padesátiletého Večerníčka. Najdete ji v Senátu i na Kampě

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
21. 6. 2015 15:26
Kde je třída Macha a Šebestové, bouda Maxipsa Fíka a kde je Krakonošovo? Momentálně v Praze ve Valdštejnské jízdárně.
Výstava k 50 letům Večerníčku ve Valdštejnské jízdárně Národní galerie. | Video: Zuzana Hronová

Praha - Večerníček slaví 50 let v honosných prostorách - ve Valdštejnské jízdárně Národní galerie a v Museu Kampa. Probíhá od začátku června až do 13. září.

Na Kampě mohou návštěvníci vidět originály večerníčkovských kreseb, ve Valdštejnské jízdárně se pak před nimi otevírá přímo celá pohádková říše.

Děti i dospělí mohou zavítat do třídy 3.B k Machovi a Šebestové, do boudy k Maxipsu Fíkovi, do klobouku k Bobovi a Bobkovi, mohou navštívit doma Spejbla a Hurvínka či se zajít podívat, kde je Krakonošovo.

V rámci doprovodného programu dojde i na osobní setkání s legendami Večerníčku, jako jsou Jiřina Bohdalová či Josef Dvořák. Zavítá sem i Anče z Krkonoškých pohádek Hana Maciuchová a řada tvůrců.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy