VIDEO Sahejte, foťte a filmujte! nabádá Muzeum Karla Zemana

Vítejte v muzeu, kde vás nabádají, abyste exponáty pořádně vyzkoušeli a vše si nezapomněli nafilmovat a nafotit.
V Muzeu Karla Zemana se děti nebojí na exponát sáhnout, vyzkoušet si ho či si na něj sednout. Jsou k tomu dokonce nabádány. | Video: Zuzana Hronová

Praha - Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století.

Expozice je unikátní svým hravým pojetím. Místo varování: "Nesahat!" "Nefotit!" či "Nefilmovat!" vás hned u pokladny nabádají: "Nebojte se na cokoliv sáhnout a exponáty pořádně vyzkoušejte. Triky si nafoťte a nafilmujte."

Muzeum se koncem dubna rozrostlo o nový interaktivní prostor, který návštěvníkům nabízí moderní trikovou scénu i tematickou výstavu o filmu od jeho natočení po digitální restaurování. Novou část slavnostně otevírala dcera Karla Zemana a spoluzakladatelka muzea Ludmila Zemanová.

Podstatná část expozice je věnována nejzásadnějším filmům slavného režiséra – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi. Tyto legendární snímky  budou nyní v rámci projektu Čistíme svět fantazie digitálně restaurovány. Na projekt lze přispět v rámci veřejné sbírky.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy