Obrazem: Potvrzeno. Co Čech, to umělec. Náměstí a parky po celém Česku zaplavily děti ze ZUŠek

Patronku akce Magdalenu Koženou "přepadly" na happeningu ZUŠek ve Zlíně hned tři Pipi Dlouhé punčochy
Hlavní tváře projektu ZUŠ Open - ředitel České filharmonie David Mareček a světová mezzosopranistka Magdalena Kožená.
Na pódium si ji dovedl šikovný konferenciér, zpěvák, herec, tanečník a recitátor Šimon Ludvíček z Kunovic.
Do Zlína přijel děti podpořit i Jura Pavlica ze skupiny Hradišťan.
Magdalena Kožená zavítala také do svého rodného Brna, kde vychodila ZUŠku i konzervatoř. S dětmi zazpívala píseň Bílá holuběnko, poletuj nad náma.
hrz
31. 5. 2017 19:00
Žáci základních uměleckých škol z celé republiky předvedli své umění ve veřejném prostoru. V úterý 30. května byli v rámci akce ZUŠ Open k vidění všude - na náměstích, nádražích, v parcích i pasážích. A s nimi přední čeští umělci, kteří je přišli podpořit. Patronkou celé akce byla Magdalena Kožená, dorazili i Jura Pavlica z Hradištanu, designér Maxim Velčovský, hudebník Jaroslav Uhlíř nebo tanečník Otto Bubeníček.

před 19 minutami

Ottawa vyhrála v NHL venku po téměř dvou měsících

Hokejisté Ottawy zvítězili v úterním utkání NHL na ledě Buffala 5:2 a venku si připsali výhru poprvé od 4. prosince. Rozdílový gól dali při vyloučení domácího hráče Michaela Frolíka. Calgary, jehož brankář David Rittich zůstal po vystoupení na Utkání hvězd na střídačce, podlehlo doma St. Louis 4:5 po samostatných nájezdech.

Ottawa vstupovala do utkání s nejhorším využitím přesilových her v této sezoně NHL, ale v Buffalu jí početní výhody vycházely. Z této herní situace se ujala vedení 1:0, 2:1 a ve 49. minutě potrestal faul a hrubost Frolíka za stavu 2:2 Mike Reilly. Kanadský klub, který venku prohrál v předchozích sedmi zápasech, stvrdil výhru dvěma zásahy v závěrečné powerplay. Domácím se deset minut před koncem zranil gólman Linus Ullmark.

Vedení se v Calgary několikrát překlopilo ze strany na stranu. St. Louis dalo rychle první gól utkání, ale v 16. minutě už prohrávalo, protože domácí využili dvě přesilové hry. Obhájce titulu ale kontroval ještě v první třetině dvěma zásahy.

Kanadskému klubu patřilo prostřední dějství a skóre opět otočilo i díky Seanu Monahanovu, který se v zápase trefil dvakrát. Hosté ale v úvodní minutě třetí třetiny vyrovnali a v rozstřelu bylo hotovo už po druhé sérii. Rozhodující nájezd proměnil David Perron.