Obrazem: Selfíčka, přehlídky a celebrity jako modelky. Tak vypadal pražský fashion week

Foto: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Michaela Bartošová Michaela Bartošová
21. 3. 2016 10:00
Přehlídky, konference o fashion byznysu, koktejly i den udržitelné módy. To všechno nabídl a v dalších dnech ještě nabídne jarní týden módy v Praze.

Jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku (MBPFW) ještě úplně neskončila, ale to nejdůležitější - přehlídky - už návštěvníci viděli. Letos za nimi museli jet na pražský Strahov, do jednoho z televizních a filmových ateliérů, který se na pár dní proměnil ve fashion temple (chrám módy).

Většina lidí sice teprve očekává příchod jara, designéři už ale vědí, co se bude nosit v sezoně podzim/zima 2016. Své kolekce předvedli jako vždy Jakub Polanka, Odivi, Chatty, Lukáš Macháček, Kateřina Geislerová či Monika Drápalová. Nově se představily značky Ether a Henrik Vibskov.

Jakub Polanka překvapil výběrem modelek, zamíchal mezi ně také celebrity, třeba herečku Janu Plodkovou. Pouhých šest měsíců po porodu se po improvizovaném mole prošla i modelka Veronika Hejlíková.

Jak vypadají kolekce českých návrhářů na podzim/zimu 2016 a které známé osobnosti na přehlídky MBPFW dorazily, se podívejte v galerii výše.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy