Obrazem: Selfíčka, přehlídky a celebrity jako modelky. Tak vypadal pražský fashion week

Z přehlídky LaFormela.
Týden módy změnil lokaci. Z Muzea současného skla ZIBA v centru Prahy se přesunul do Filmových a televizních ateliérů na Strahově. "Vstupte, prosím!"
Žádné molo byste tu ale nenašli, modelky a modelové se procházeli vedle návštěvníků. Místa k sezení byla beznadějně obsazená, těm, co přišli později, nezbylo nic jiného než se tlačit u vchodu.
Hlavně vše zaznamenat! Kdo dnes na přehlídkách netočí nebo nefotí, jako by nebyl. Bohužel.
Fotografové ostřili na českou módu, pro tuzemská i zahraniční média.
Foto: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Michaela Bartošová Michaela Bartošová
21. 3. 2016 10:00
Přehlídky, konference o fashion byznysu, koktejly i den udržitelné módy. To všechno nabídl a v dalších dnech ještě nabídne jarní týden módy v Praze.

Jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku (MBPFW) ještě úplně neskončila, ale to nejdůležitější - přehlídky - už návštěvníci viděli. Letos za nimi museli jet na pražský Strahov, do jednoho z televizních a filmových ateliérů, který se na pár dní proměnil ve fashion temple (chrám módy).

Většina lidí sice teprve očekává příchod jara, designéři už ale vědí, co se bude nosit v sezoně podzim/zima 2016. Své kolekce předvedli jako vždy Jakub Polanka, Odivi, Chatty, Lukáš Macháček, Kateřina Geislerová či Monika Drápalová. Nově se představily značky Ether a Henrik Vibskov.

Jakub Polanka překvapil výběrem modelek, zamíchal mezi ně také celebrity, třeba herečku Janu Plodkovou. Pouhých šest měsíců po porodu se po improvizovaném mole prošla i modelka Veronika Hejlíková.

Jak vypadají kolekce českých návrhářů na podzim/zimu 2016 a které známé osobnosti na přehlídky MBPFW dorazily, se podívejte v galerii výše.

 

Právě se děje

Další zprávy