Obrazem: Módní svět má novou hvězdu. Návrhářka vytvořila na domácí 3D tiskárně kolekci včetně bot

Obrazem: Módní svět má novou hvězdu. Návrhářka vytvořila na domácí 3D tiskárně kolekci včetně bot
Celý módní svět i média jako New York Times, Wall Street Journal, Vogue či Elle ohromila Danit Peleg unikátním spojením módy a nejnovější technologie, a během měsíce se tak z absolvující studentky stala hvězdou.
Rozpoutala diskusi o módní revoluci, když jako první svou pětidílnou kolekci včetně bot a doplňků vytiskla pomocí běžné uživatelské 3D tiskárny.
Tím posunula svět módy blíž k budoucnosti, kdy si budeme moci, jak sama říká, tisknout oblečení z pohodlí domova.
Danit Peleg je první návrhářkou na světě, která využívá pro 3D tisk svých modelů běžnou spotřebitelskou 3D tiskárnu Witbox. Všechny kousky doma tiskne na A4 formát a poté je ručně lepí.
Foto: danit peleg
hrz
19. 11. 2015 11:41
Izraelská návrhářka Danit Peleg (27) se stala přes noc slavnou. To když své studium na designérské vysoké škole v Shenkaru ukončila světově úspěšnou 3D kolekcí. Na domácí 3D tiskárně si lidé mohou dle jejích návrhů vytisknout šaty, boty i módní doplňky.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy