50 odstínů Kubiše. Dornan okouzlil Karlovy Vary

50 odstínů Kubiše. Dornan okouzlil Karlovy Vary
Irský herec a hudebník Jamie Dornan začínal kariéru v modelingu, předváděl pro prestižní značky a módní domy
Ve filmu debutoval v historickém dramatu Sofie Coppolové Marie Antoinetta.
Vzápětí zazářil v úspěšných televizních seriálech Once Upon Time a The Fall.
Celosvětovou popularitu mu přinesla role milionáře Greye z erotické romance Padesát odstínů šedi, nedávno podepsal kontrakt na pokračování.
Foto: Hermína
Kultura Kultura
9. 7. 2015 14:06
Koprodukční snímek Anthropoid, jehož natáčení se uskuteční v následujících týdnech v České republice, představili jeho tvůrci v rámci karlovarského festivalu.

Karlovy Vary - Režisér Sean Ellis obsadil do hlavních rolí parašutistů Kubiše a Gabčíka Jamieho Dornana a Ciliana Murphyho. Gabčíkovu partnerku Liběnu Fafkovou ztvární Aňa Geislerová, partnerkou Jamieho Dornana bude Charlotte Le Bon, známá z filmu Láska na kari. 

 

Právě se děje

před 14 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy