Koncert legend. Ve Varech zahrály kapely Olympic a Omega

Koncert legend. Ve Varech zahrály kapely Olympic a Omega
Naposledy spolu v Karlových Varech hrály před 43 lety...
V zákulisí koncertu podporovala Petra Jandu jeho dcera Eliška.
Setkání Olympiku a Omegy v Karlových Varech nebylo první. "Musel jsem se podívat do análů, a našel jsem, že jsme tady spolu hráli 23. června v roce 1972," řekl lídr Olympiku Petr Janda.
Na západ Čech podle něj skupina moc často nejezdí. Zmínil i nešťastný koncert v Karlových Varech v květnu 2013, po kterém zemřel tehdejší bubeník skupiny Milan Peroutka.
Foto: Hermína
Kultura ČTK Kultura, ČTK
9. 7. 2015 9:56
Dvě slavné rockové skupiny vystoupily na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Zaplněnému letnímu kinu zahrály čeští Olympic a maďarská skupina Omega.

Karlovy Vary – Naposledy spolu v Karlových Varech hrály před 43 lety. Maďarské rockery dnes, jako už bývá na festivalu zvykem, doprovodil Karlovarský symfonický orchestr.

Podívejte se na fotografie z koncertu. 

 

Právě se děje

před 29 minutami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 51 minutami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy