David Bookstaver během své kariéry mluvčího newyorského soudu absolvoval stovky hovorů s novináři. Ten poslední s žurnalistou z deníku New York Post jej však stál místo.
Během omylem vytočeného telefonátu se totiž v živelném osobním rozhovoru známým svěřil s tím, že do práce skoro nechodí a když přijde, nic nedělá.
Flákání za 3,7 milionů korun ročně
Nečekané přiznání přišlo chvíli potom, co mluvčí při telefonickém rozhovoru odmítl, že by téměř za 3,7 milionů korun ročně flákal svou práci. O pár minut později Bookstaverův mobil vytočil reportéra znovu bez jeho vědomí. Novinář si tak mohl vyslechnout, kterak svým dvěma známým říká: "Upřímně řečeno, ten příběh je pravdivý. Nic nedělám. V práci se sotva ukážu a už se na to přišlo."
Jeho poznámka údajně vzbudila v přítomných smích, po kterém někdejší mluvčí dodal, že se ani nepotřebuje ukazovat v práci, protože mu odebrali všechny povinnosti, ale plat mu nechali.
Bookstaver měl jít na začátku října do důchodu. Na nahrávce přiznává, že si nepřipouští, že by jakýkoliv skandál mohl zásadně ovlivnit výšku jeho státní penze.
Náhlý konec dlouhé a úspěšné kariéry jej ranil
Krátce po vydání článku potvrzující Bookstaverovo flákačství byl vyhozen, potvrdil pro deník The New York Times nový mluvčí Lucian Chalfen. "Výsledkem historky je, že jeho poměr byl k dnešnímu dni ukončen," uvedl minulý týden nový mluvčí.
Sám Bookstaver deníku The New York Times řekl, že jej náhlý konec jeho dlouhé a úspěšné kariéry ranil. Ke svým pracovním návykům v poslední době se ale nevyjádřil.
Mluvčí začal svou kariéru u soudu v roce 1996. Když vloni vystřídala Janet DiFioreová dlouholetého soudce Jonathana Lippmana, přivedla si do úřadu i svého mluvčího Luciana Chalfena. Bookstaver sice v úřadu zůstal, ale jeho role se změnila spíše na poradenskou. Bývalý mluvčí byl znám svými dobrými vztahy s novináři a dostupností v kteroukoliv denní hodinu.