Vezmete si psa z útulku? Dáme vám pejskařskou dovolenou, slíbil pivovar zaměstnancům

mdan
Aktualizováno 24. 8. 2017 21:46
Pivovar BrewDog nabízí neobvyklý zaměstnanecký benefit - takzvanou pejskařskou dovolenou. Pracovníci, kteří si osvojí štěně nebo zachráněného psa, si mohou vzít týdenní placené volno na to, aby si domácí mazlíček u nich zvykl. Kromě toho si zvíře smí vodit i do práce. Společnost založili před deseti lety dva muži a pes, jejich pivo se v současnosti prodává v Evropě i v USA.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Starat se o nově osvojeného psa může být podobně náročné jako péče o malé dítě. Proto se skotský pivovar BrewDog rozhodl nabídnout svým zaměstnancům týden dovolené navíc, pokud si vezmou psa z útulku nebo si pořídí štěně. O neobvyklé pracovní výhodě informoval americký deník USA Today.

BrewDog poskytuje tento benefit všem zaměstnancům po celém světě. Skotská společnost, která má pobočku také v USA, je patrně prvním zaměstnavatelem, který něco takového nabízí. 

Pivovar založili dva muži a pes

"Není jednoduché chodit do práce a snažit se zvykat psa na jeho nový život. Mnoho našich zaměstnanců má doma čtyřnohého přítele. Chtěli jsme se vyhnout takovým stresujícím situacím a umožnit našim lidem, aby si udělali čas, který potřebují pro přivítání štěněte nebo dospělého psa do jejich rodiny," uvedl spoluzakladatel společnosti James Watt.

A ví, o čem mluví. Pivovar totiž založil před deseti lety společně s Martinem Dickiem. Rád přitom vypráví, že tehdy byli na všechno jen oni dva a jejich pes. Dnes počet zaměstnanců vyšplhal téměř k tisícovce.

Psí benefit je jednou z cest, jak chtějí zakladatelé dosáhnout pověsti "Nejlepší společnost, pro kterou jste kdy mohli pracovat". Jejich zaměstnanci si navíc mohou vodit své psy i do práce.

"Staráme se o dvě věci - o lidi a pivo"

BrewDog ale myslí i na ty, kdo jsou na otcovské nebo mateřské dovolené - dává jim o něco vyšší plat. "Staráme se především o dvě věci - o lidi a o pivo. A stejně tak máme rádi psy," řekl Watt.

Kromě toho mají taky rádi punk. Proto se rozhodli postavit hodně netradiční bar na hranici Spojených států a Mexika - v místech, kde by podle původních Trumpových plánů měla stát zeď oddělující oba státy. 

V loňském roce si zájemci mohli vyzkoušet "psí pivo" v jejich šestačtyřiceti barech po celém světě. Dopřát si ho ale můžete i na některých místech v Praze.

Chtěli byste pro psí pivovar pracovat? Máte možnost, společnost nabízí několik desítek volných pracovních míst.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy