Vezmete si psa z útulku? Dáme vám pejskařskou dovolenou, slíbil pivovar zaměstnancům

mdan
Aktualizováno 24. 8. 2017 21:46
Pivovar BrewDog nabízí neobvyklý zaměstnanecký benefit - takzvanou pejskařskou dovolenou. Pracovníci, kteří si osvojí štěně nebo zachráněného psa, si mohou vzít týdenní placené volno na to, aby si domácí mazlíček u nich zvykl. Kromě toho si zvíře smí vodit i do práce. Společnost založili před deseti lety dva muži a pes, jejich pivo se v současnosti prodává v Evropě i v USA.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Starat se o nově osvojeného psa může být podobně náročné jako péče o malé dítě. Proto se skotský pivovar BrewDog rozhodl nabídnout svým zaměstnancům týden dovolené navíc, pokud si vezmou psa z útulku nebo si pořídí štěně. O neobvyklé pracovní výhodě informoval americký deník USA Today.

BrewDog poskytuje tento benefit všem zaměstnancům po celém světě. Skotská společnost, která má pobočku také v USA, je patrně prvním zaměstnavatelem, který něco takového nabízí. 

Pivovar založili dva muži a pes

"Není jednoduché chodit do práce a snažit se zvykat psa na jeho nový život. Mnoho našich zaměstnanců má doma čtyřnohého přítele. Chtěli jsme se vyhnout takovým stresujícím situacím a umožnit našim lidem, aby si udělali čas, který potřebují pro přivítání štěněte nebo dospělého psa do jejich rodiny," uvedl spoluzakladatel společnosti James Watt.

A ví, o čem mluví. Pivovar totiž založil před deseti lety společně s Martinem Dickiem. Rád přitom vypráví, že tehdy byli na všechno jen oni dva a jejich pes. Dnes počet zaměstnanců vyšplhal téměř k tisícovce.

Psí benefit je jednou z cest, jak chtějí zakladatelé dosáhnout pověsti "Nejlepší společnost, pro kterou jste kdy mohli pracovat". Jejich zaměstnanci si navíc mohou vodit své psy i do práce.

"Staráme se o dvě věci - o lidi a pivo"

BrewDog ale myslí i na ty, kdo jsou na otcovské nebo mateřské dovolené - dává jim o něco vyšší plat. "Staráme se především o dvě věci - o lidi a o pivo. A stejně tak máme rádi psy," řekl Watt.

Kromě toho mají taky rádi punk. Proto se rozhodli postavit hodně netradiční bar na hranici Spojených států a Mexika - v místech, kde by podle původních Trumpových plánů měla stát zeď oddělující oba státy. 

V loňském roce si zájemci mohli vyzkoušet "psí pivo" v jejich šestačtyřiceti barech po celém světě. Dopřát si ho ale můžete i na některých místech v Praze.

Chtěli byste pro psí pivovar pracovat? Máte možnost, společnost nabízí několik desítek volných pracovních míst.

 

Právě se děje

Další zprávy