Vezmete si psa z útulku? Dáme vám pejskařskou dovolenou, slíbil pivovar zaměstnancům

mdan
Aktualizováno 24. 8. 2017 21:46
Pivovar BrewDog nabízí neobvyklý zaměstnanecký benefit - takzvanou pejskařskou dovolenou. Pracovníci, kteří si osvojí štěně nebo zachráněného psa, si mohou vzít týdenní placené volno na to, aby si domácí mazlíček u nich zvykl. Kromě toho si zvíře smí vodit i do práce. Společnost založili před deseti lety dva muži a pes, jejich pivo se v současnosti prodává v Evropě i v USA.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Starat se o nově osvojeného psa může být podobně náročné jako péče o malé dítě. Proto se skotský pivovar BrewDog rozhodl nabídnout svým zaměstnancům týden dovolené navíc, pokud si vezmou psa z útulku nebo si pořídí štěně. O neobvyklé pracovní výhodě informoval americký deník USA Today.

BrewDog poskytuje tento benefit všem zaměstnancům po celém světě. Skotská společnost, která má pobočku také v USA, je patrně prvním zaměstnavatelem, který něco takového nabízí. 

Pivovar založili dva muži a pes

"Není jednoduché chodit do práce a snažit se zvykat psa na jeho nový život. Mnoho našich zaměstnanců má doma čtyřnohého přítele. Chtěli jsme se vyhnout takovým stresujícím situacím a umožnit našim lidem, aby si udělali čas, který potřebují pro přivítání štěněte nebo dospělého psa do jejich rodiny," uvedl spoluzakladatel společnosti James Watt.

A ví, o čem mluví. Pivovar totiž založil před deseti lety společně s Martinem Dickiem. Rád přitom vypráví, že tehdy byli na všechno jen oni dva a jejich pes. Dnes počet zaměstnanců vyšplhal téměř k tisícovce.

Psí benefit je jednou z cest, jak chtějí zakladatelé dosáhnout pověsti "Nejlepší společnost, pro kterou jste kdy mohli pracovat". Jejich zaměstnanci si navíc mohou vodit své psy i do práce.

"Staráme se o dvě věci - o lidi a pivo"

BrewDog ale myslí i na ty, kdo jsou na otcovské nebo mateřské dovolené - dává jim o něco vyšší plat. "Staráme se především o dvě věci - o lidi a o pivo. A stejně tak máme rádi psy," řekl Watt.

Kromě toho mají taky rádi punk. Proto se rozhodli postavit hodně netradiční bar na hranici Spojených států a Mexika - v místech, kde by podle původních Trumpových plánů měla stát zeď oddělující oba státy. 

V loňském roce si zájemci mohli vyzkoušet "psí pivo" v jejich šestačtyřiceti barech po celém světě. Dopřát si ho ale můžete i na některých místech v Praze.

Chtěli byste pro psí pivovar pracovat? Máte možnost, společnost nabízí několik desítek volných pracovních míst.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP). Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
Další zprávy