Nejen daňovým, ale i turistickým rájem je dnes exotické souostroví Bahamy, ležící v azurových vodách Atlantského oceánu. Cestovní ruch Bahamského společenství, která má jen něco kolem 310 000 obyvatel, generuje zhruba 60 procent státních příjmů a zaměstnává více než polovinu obyvatel. Už jen proto o zajímavou dovolenou nemudete mít nouzi. Téměř všechny ze třiceti větších ostrovů lemují dlouhé bílé pláže, průzračné moře a zhruba 2400 korálových ostrůvků pak přímo vybízí k potápění. Exotické zahrady jsou zase ideálním místem k romantickým procházkám.
Hlavní město a komerční centrum země Nassau sice stylem připomíná spíše Spojené státy než Karibik, prohlídka palírny světoznámého rumu Bacardi spojená s jeho ochutnávkou však nechá na americký duch rychle zapomenout. Historická architektura města se mísí s tou novodobou, což Nassau dodává zvláštní kouzlo. Ujít by vám rozhodně neměly pevnosti Charlotte a Fincastle z období britské kolonizace a pokud Vás tamní historie osloví, můžete navštívit i muzea Pompey a Junkanoo.
Dvěma mosty je Nassau spojeno s nedalekým Paradise Island, jenž je symbolem dovolenkového luxusu a pohody. Krásné pláže v moderních letoviscích doplňují golfová hřiště, a pokud jste hraví, svoje štěstí můžete vyzkoušet v některém z mnoha místních kasin. Jen minimum rezidencí je soukromých a téměř celé území ostrova tedy slouží turistickému ruchu.
Do jednoho z bahamských ostrovů, konkrétně Bimini, se zamiloval i
Ernest Hemingway , který mu pak věnoval svoje dílo Ostrovy uprostřed proudu. Dramatické shledání s už zapomenutou rodinou vás jako podobně jako hrdinu románu nejspíš nezastihne, i tak si na ležérních Bimini můžete dopřávat obdobně božského relaxu, jako kdysi sám spisovatel.
Velmi atraktivním místem k pobytu je i ostrov Grand Bahama s úchvatnou přírodou, národním parkem Lucay, všudypřítomnou zelení a jedním z největších podvodních systémů jeskyní na světě. Ostrov Andros zase pokrývají rozsáhlé savany a piniové či mahagonové lesy a jeho korálový útes můžeme s klidem označit za potápěčský ráj.
Obtěžuje-li vás přítomnost cestovního ruchu, pak zamiřte na Cat Island. Místní se tu živí pletením košíků a nadále provozují čarodějnictví. Unikátní charakter ostrova podtrhují i divoké vnitrozemské křoviny a bažiny. Téměř nedotčený zůstává i Long Island, nádherné tamní scenérie jsou možná nejvíce fotogenickým místem z celých Baham.
Návštěva potápěčského ráje a oblíbené surfařské destinace však není rozhodně levnou záležitosti. Už samotná vzdálenost se docela prodraží a ani samotný pobyt není určen každé příjmové skupině. Nejlevnější zájezdy začínají až kolem padesáti tisíc.