Věčný čekatel na trůn slaví 70 let. Britové Charlesovi nezapomenou rozvod s Dianou

mdan ČTK mdan, ČTK
14. 11. 2018 6:29
Princ Charles, nejstarší syn britské královny Alžběty II. a prince Philipa, ve středu oslaví 70. narozeniny. Ačkoliv se budoucí král podle britských i světových médií netěší velké popularitě, mnozí královští životopisci upozorňují na to, že na Charlesově osobnosti se podepsal nedostatek času ze strany matky i tvrdší přístup jeho otce. Jako každé královské dítě i on trávil více času s chůvami a v internátní škole. Na popularitě mu nepřidalo ani nešťastné manželství s lady Dianou. Přesto je podle jeho současné manželky Camilly, vévodkyně z Cornwallu, velmi obětavý a žoviální muž. Podívejte se na přehled zajímavostí z Charlesova života.
Princ Charles, princ Philip, Alžběta II., královská rodina
Princ Charles, princ Philip, Alžběta II., královská rodina | Foto: ČTK

Složitý vztah s otcem

Princ Philip, který prožil kus života jako námořní důstojník, byl podle životopisců a pozorovatelů královské rodiny na své děti častokrát velmi přísný. Přesto byl podle jedné z chův úžasný otec. Vztah k Charlesovi byl však složitý, povahově byli velmi rozdílní a Charles kdysi sám přiznal, že "otcovy rady začal poslouchat až ve dvaceti". Princ tak odmala spíše tíhl k matce. 

Stejně jako jeho otec vystudoval střední školu Gordonstoun ve Skotsku, která měla budoucí krále zocelit a připravit na budoucí roli monarchy. Ačkoliv Charles přiznal, že tam vládla přísnost, zároveň uznal, že jej studium naučilo zjistit své přednosti i handicapy. 

 

Právě se děje

Další zprávy