Věčný čekatel na trůn slaví 70 let. Britové Charlesovi nezapomenou rozvod s Dianou

mdan ČTK mdan, ČTK
14. 11. 2018 6:29
Princ Charles, nejstarší syn britské královny Alžběty II. a prince Philipa, ve středu oslaví 70. narozeniny. Ačkoliv se budoucí král podle britských i světových médií netěší velké popularitě, mnozí královští životopisci upozorňují na to, že na Charlesově osobnosti se podepsal nedostatek času ze strany matky i tvrdší přístup jeho otce. Jako každé královské dítě i on trávil více času s chůvami a v internátní škole. Na popularitě mu nepřidalo ani nešťastné manželství s lady Dianou. Přesto je podle jeho současné manželky Camilly, vévodkyně z Cornwallu, velmi obětavý a žoviální muž. Podívejte se na přehled zajímavostí z Charlesova života.
Mladý princ Charles
Mladý princ Charles | Foto: ČTK

Studium a královské povinnosti

Po střední škole nastoupil ke studiu historie a archeologie na cambridgeské Trinity College, kde v roce 1975 obdržel magisterský titul. 

Kromě toho získal již v roce 1969 titul princ z Walesu, formální náplň své role si však musel vytvořit sám. O rok později pronesl první řeč ve Sněmovně lordů. Roku 1976 založil charitativní organizaci The Prince's Trust na podporu handicapovaných mladých lidí. Kromě toho sloužil u letectva i námořnictva a má licenci pilota vrtulníku.

Britský deník The Daily Telegraph Charlese v roce 2008 označil za "nejpracovitějšího člena královské rodiny". V roce 2011 údajně absolvoval na 600 oficiálních schůzek. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy